MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, MHP’nin 55. Kuruluş yıldönümü dolayısı ile bir basın açıklaması yayımladı.

“FEDAKÂRLIKLARLA, ACILARLA VE ŞEHADETLERLE YARIM ASRI GURURLA GEÇTİK”

Bütün açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Bugün partimizin 55. kuruluş yıldönümünü idrak ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi kaynağını beş bin yıllık Türk medeniyet tasavvurundan alan, felsefesini Orhun Anıtlarında somutlaştıran, anlamını Türk-İslam Ülküsünde görmüş bir Türk destanıdır.  Türk milliyetçiliğinin bir kadro ve fikir partisi yapısına dönüşerek siyasî hayatımızdaki güzide yerini alması MHP’nin doğup gelişmesiyle mümkün olmuştur. Türk Milliyetçilerinin siyasi organizasyonu olan partimiz, 8-9 Şubat 1969 günlerinde Adana’da yapılan genel kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirmesiyle kurulmuştur.  Büyük Kongreden sonra toplanan ilk genel idare kurulunda partinin amblemi “Üç Hilâl” olarak kararlaştırılmıştır. 

Fedakârlıklarla, acılarla ve şehadetlerle yarım asrı gururla geçtik. Ülkemizi bayrak, Türklüğü yıkılmaz kale bildik. Tuzaklar, hain emeller, kumpaslar derken nice badirelere uğradık. Bu kutlu davadan bir an olsun vazgeçmedik. Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Milletinin geleceğine ümitle bakmak isteyen herkesin umut kaynağı, geleceğinden endişe edenlerin sığınağı haline gelmişse, bu 55 yıl içerisinde harekete gönül vermiş, omuz vermiş, emek vermiş ve elbette ki öncelikle can vererek şehit olmuş aziz kahramanların eseridir. 

YRP Kapaklı adayı Bezgin meclis üyesi aday listesini açıkladı YRP Kapaklı adayı Bezgin meclis üyesi aday listesini açıkladı

“NİCE YILLARDA VAR OLSUN”

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e ve aldığı emaneti onun çizgisinden sapmadan, siyasetin tıkandığı her noktada, ’Önce ülkem ve milletim’ diyerek inisiyatif alıp ülke siyasetine yön veren, Türk Milletine hizmet etmeyi şiar edinmiş Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye şükranlarımızı sunuyor, emrinde olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş dava büyüklerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Başbuğumuzun izinde, liderimizin emrinde nice yıllarda var olsun.

Muhabir: Mualla İclal ALDOĞAN