İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde meydana gelen silahlı terör saldırısı, güvenlik güçlerinin hızlı müdahalesi ile engellendi. Saldırıda bir vatandaş hayatını kaybederken, 5 kişi yaralandı. Saldırganların DHKP/C terör örgütü üyesi olduğu belirlendi.

Survivor'a katılacak yıldız futbolcu kim? Ronaldinho mu? Survivor'a katılacak yıldız futbolcu kim? Ronaldinho mu?

İstanbul'un Çağlayan semtinde bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nın girişindeki polis kontrol noktasına, silahlı bir saldırı düzenlendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamalarına göre, saldırıyı gerçekleştiren iki şahıs, güvenlik güçlerinin hızlı müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi. Bu kişilerin DHKP/C terör örgütü üyesi oldukları tespit edildi. Saldırı sırasında bir sivil vatandaşımız hayatını kaybederken, üçü polis memuru olmak üzere toplam beş kişi yaralandı. Olayın hemen ardından bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Adliye binasının giriş ve çıkışları güvenlik nedeniyle geçici bir süreliğine kapatıldı.

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nın C kapısı önündeki polis kontrol noktasına yapılan silahlı saldırının ardından, bölgede güvenlik önlemleri artırıldı. Saldırının gerçekleştiği alan yakınındaki kapılar kapatılarak, polis ekipleri tarafından adliye çevresinde yoğun bir güvenlik kordonu oluşturuldu. Ayrıca, polis helikopteri ile havadan da destek sağlanarak bölgedeki güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Yaralanan polis memurları ve vatandaşlar, olay yerine hızla ulaşan sağlık ekipleri tarafından hastanelere kaldırıldı. Yaralı polislerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, olayın ardından bölgeye giderek incelemelerde bulundu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saldırganların DHKP/C üyesi olduğunu ve saldırı girişiminde bulunan teröristlerin etkisiz hale getirildiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, saldırıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını açıkladı. İstanbul Valisi Davut Gül ise yaralanan polislerin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti ve olaya ilişkin bilgi verdi.

Editör: Haber Merkezi