Tokat’ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5.6 şiddetindeki depremin özellikle kırsal mahallelerde ve köylerde hasara ve yıkıma neden olduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Deprem haberini aldıktan sonra Çerkezköy Belediye Meclis Üyemiz Abdullah Şakrak deprem bölgesi ile temasa geçerek, bölgenin acil ihtiyaçları noktasında bilgi aldı ve bizimle paylaştı.

Çerkezköy’de utandıran görüntü! Çerkezköy’de utandıran görüntü!

Çerkezköy Belediyesi

1 KAMYON YOLA ÇIKTI

Biz de bunun üzerine Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz koordinesinde depremden en çok etkilenen Tokat’ın Artova ve Yeşilyurt ilçelerine gönderilmek üzere su, kuru gıda, hijyen malzemesi ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 1 kamyon dolusu yardımı yola çıkardık. İnşallah yardım kamyonumuz yarın deprem bölgesinde olacak ve Meclis Üyemiz Abdullah Şakrak ve Çerkezköy’den giden arkadaşlarımız afetten etkilenen bölgeye ulaşarak, Tokatlı hemşerilerimize yardımlarımızı ulaştıracaklar” dedi.

Çerkezköy Belediyesi2

GEÇMİŞ OLSUN

Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini de ileten Akay, “Tokat merkezli depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz. Allah her türlü deprem, sel gibi doğal afetlerden ülkemizi ve milletimizi korusun. Bir daha bu tür acılar yaşatmasın” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Muhabir: Tuba Turhan