Çerkezköy'e 'Engelli Dostu Belediye' ödülü

Çerkezköy Belediyesi, engelli bireylere yönelik yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği projeler nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği  (TSD) Genel Merkezi tarafından verilen 'Engelli Dostu Belediye' ödülüne layık görüldü.

Çerkezköy'e 'Engelli Dostu Belediye' ödülü

13-18 Haziran tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şile Engelliler Kampı'nda Türkiye Sakatlar Derneği’nin 62’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi. Burada TSD Genel Merkezi tarafından Çerkezköy Belediyesi’ne “Engelli Dostu Belediye” ödülü verildi. Ödülü teslim alan TSD Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret ederek, ödülü takdim etti. 

“ENGELLİ DOSTU BELEDİYELER SIRALAMASINDA İLK 10’A GİRDİ”

Kocaçınar, burada yaptığı açıklamada, “TSD’nin 62’nci yıldönümünün kutlandığı etkinlikte eğitimler verildi, gündem değerlendirildi. Oldukça verimli bir kurul geçirdik. Bir hafta süren kamp sonunda engelli dostu belediyelere, iş insanlarına, sanatçılara ve milli sporculara ödülleri takdim edildi. Çerkezköy Belediyesi de engelli bireylere sağladığı katkılar nedeniyle Engelli Dostu Belediyeler sıralamasında ilk 10’a girdi. Belediye Başkanımız yoğun programı nedeniyle törene katılamadığı için, ödülünü onun adına biz teslim aldık” dedi.

“BÖYLESİNE ANLAMLI BİR ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMEK BİZLERİ ÇOK ONURLANDIRDI”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy’de en çok önemsediğimiz konulardan birisi de, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapmak. Bu noktada gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, onlara her alanda katkı sunmaya gayret ediyoruz. Türkiye Sakatlar Derneği'nin, İstanbul'da düzenlediği Engelli Dostu Ödül Töreni'nde, böylesine anlamlı bir ödüle layık görülmek bizleri çok onurlandırdı. Bu ödülü aslında Gülnur Hanım ve yönetimi hak etti. Onların başarılı çalışmalarına biz de Belediye olarak katkı sunmaya gayret ettik. Dolayısıyla öncelikle Gülnur Hanım ve yönetimi başta olmak üzere emeği geçen herkese ve bizi bu ödüle layık gören Türkiye Sakatlar Derneği’ne teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.
 

Çerkezköy Bakış Gazetesi