Çerkezköy göle döndü

Çerkezköy'de sabah saatlerinde etkisini artıran sağanak yağış cadde ve sokakları göle çevirdi.

Çerkezköy göle döndü

Çerkezköy Bakış -  Devlet Hastanesi’nin bodrum katı ve Çerkezköy Gar Müdürlüğü’nün yolcu salonunu ile çok sayıda işyerinin bodrum katını su bastı. Kızılpınar Mahallesi’nde ise alt yapı çalışması nedeniyle kazılan ve üstü çakıl ile kapatılan çukurlara düşen araçlar oldu. Yağmur yağışı mega kent İstanbul’da büyük zararlara yol açarken, sınırındaki Çerkezköy bu afeti ucuz atlattı. Çerkezköy dün güne sel kabusu ile başladı. Gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde etkisini artıran sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokalar göle döndü. Çok sayıda rögar taşınca birçok işyerinin bodrumunu su bastı.  Vatandaşlar ise TESKİ ve itfaiye ekiplerini telefon yağmuruna tuttu. İki kurumda da vidanjörler su boşaltmak için göreve çıktığından dolayı birçok kişi mağdur oldu.
 

HASTANE VE GAR’I DA SU BASTI

Çerkezköy’de etkili olan sağanak yağış özellikle Kızılpınar Mahallesi’nde hayatı durma noktasına getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin alt yapı çalışmaların sürdüğü caddelerde çok sayıda araç çalışma için açılan ve üzeri çakıl ile kapatılan çukurlara düştü. Yağmur yağışı nedeniyle Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin bodrum katı da sular altında kaldı. Hastane çalışanları ve TESKİ ekipleri yaptığı çalışmayla suyu boşalttı.
 

GAR’DA DA MANZARA AYNI

Çerkezköy Gar Müdürlüğü’nün Yolcu Salonunda da su birikintileri oluştu. Yolcular ayakkabılarını çıkartarak ya da sandalyelerin üzerine çıkarak salonda bekledi.    
 

HASTANENİN TAVANI ÇÖKTÜ

Yaklaşık 2 yıl önce hizmete açılan Çerkezköy Devlet Hastanesi binasında yağmur yağışı nedeniyle yaşanan su sızıntısı sonrası 3. kat koridorundaki tavan çöktü. Şans eseri o sırada tavanın altında kimsenin olmaması olası bir yaralanmanın önüne geçerken, koridor güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı. Hastanede poliklinik hizmeti verilmediği öğrenilirken, hastalar Acil Servis'e yönlendirdi.
 

DERELERİN DEBİSİ ARTTI

Çerkezköy’de bulunan Kavak, Pınarça ve Çorlu Derelerinin debileri yükseldi. Taşkın riskinin olmadığı belirtildi.Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa ilçede su baskınları yaşanan yerler ile dere yataklarında incelemelerde bulundu.
 

BAKIŞ MATBAASINI DA SU BASTI

Yağmur yağışı nedeniyle Gazi Osman Paşa Mahallesi Başarır Sokak üzerindeki rögarlar taştı. Cadde suyla dolarken, yolu kaplayan su Çerkezköy Bakış Gazetesi bulunduğu binanın bodrum katındaki matbaa tesisini su bastı. Gazete basımı için kullanılan bir çok kağıt kullanılmaz hale gelirken matbaa makineleri de hasar gördü.
 

ÖĞE: HEP AYNI MANZARA

Çerkezköy’ün her yağmur yağışı sonrası aynı manzara ile karşılaştığını belirten AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdulah Öğe, yetersiz alt yapı nedeniyle vatandaşlarımız hep mağdur oluyor. Birçok işyeri rögarların taşması sonucu lağım pisliği ile doldu.”dedi.

Yorumlar 26
Zeynep 20 Temmuz 2017 12:24

Yorumlarım neden çıkmıyor gerçekler acıdır!!

ibrahim tok.. 19 Temmuz 2017 21:46

nalettullah sitesi..istanbul city..sahtekar mütayit...bide hocalar..oturanlar mağduruz..kızılpınar millet cad..

ahmet 19 Temmuz 2017 09:21

zamanın da mutahitlerle iş tutan belediye baskaninizida gördük rant dışında bisey yapmadilar

çakma haberciler 19 Temmuz 2017 02:22

neden bizim yorumlarımız çıkmıyor işinize mi gelmiyor yoksa?

trakyalı.. 18 Temmuz 2017 23:16

çekezkez göl..))))kızılpınar ??*çamur pınar..

trakyalı.. 18 Temmuz 2017 21:54

kızılpınar nalet yer..ne yol var ne bişey..bitmekbilmeyen alt yapı ...??

Yonetim 18 Temmuz 2017 21:44

Her ne kadar önlemler alindi onu bunu şunu yaptik diyonuz ama cerkezköy içler acisi şu gider logar kanalisazyon kapaklarini yapin

AHMET 18 Temmuz 2017 20:07

Lafa geldi mi teski çalısıyor 15 lıralık su faturasına 35 lıra gondermesını bılıyor haktır bize DAHA BETER OLACAGIZ FARKINDA DEGİLİZ

Sefa ileri 18 Temmuz 2017 19:20

AKP döneminde alt yapı yetersiz diye ağlayanlar şimdi CHP döneminde ağladıkları suyu çekiyolar hakikaten yazık.

Murat 18 Temmuz 2017 17:11

Vahap cocuk giyidimi yine sarı kiyafetlerini ve sokaklarda show yaptımı halkın kızanı. Beceriksiz cocuk beceremedi bu yol işini yağış olur ama yollar yapıldığsa adam gibi taşma yapmaz felaket olmaz kısa bir sürede akar gider .lanet olsun

Zeynep 18 Temmuz 2017 15:55

Doğal afet Allah tan korkun alt yapımı dayanır buna! İstanbul fena durumda partiye bağlamayın herseyi.

Bilen 18 Temmuz 2017 15:25

su basan yerler hep eski dere yatakları narin kavşağından beyazsu üzerinden gop cami kavşağı onun altı gazetenizin önü parkın yeri sakatlar derneği arkası imar sitesi oyeski otogar önü eee bu dereye kim imar izni verdiği ise onlara sorun çözülmez abicim doğa kendisinin olanı er geç alır

Gercekci 18 Temmuz 2017 15:21

Bende sayın ogeye soruyorum sanki sizin dönemimizde cerkezkoyu hiç şu basmamisti televizyonda meşhur olmuştuk her yağışlar olduğunda lütfen biraz cerkezkoy için bisey yapın mesela doktor sorunu gibi çok ciddi meseleye kafa yorun

Gercekci 18 Temmuz 2017 15:18

Abdullah öğe sanki cerkezkoye yeni gelmiş geçmişi bilmiyor iyide sorarım ali ertem neden bu alt yapıya el atmamış hemde sadece cerkezkoy varken kizilpinar velikoy yoktu gerçekten komiksiniz

Yüzsüzler 18 Temmuz 2017 14:15

Kendi belediuelerinizi görmeden başkasına laf atmayın ya hem ayıp hemde günah ama sizde.allak korkusu da yok

Yazık bu belediyeye 18 Temmuz 2017 14:13

Yazıklar olsun teskiye bir istanbul olamadınız. Adamlar istanbulun her yerine boğazı getirdiler ama sizde iş yok.

Burak BALAMİR 18 Temmuz 2017 13:10

Yazıklar olsun diyicek başka hiç birşey yok...

MERYEM BARBOROS 18 Temmuz 2017 11:53

VAHAP ÇIKAR PİŞKİN PİŞKİN UTANMADAN SIKILMADAN AK PARTİYİ SUÇLAR. AK PARTİ KİLOMETRELERCE LOGARLAR YAPMIŞ AMA SİZ BUNLARI TEMİZLEYİP YAĞMUR SULARININ MAZGALLARA AKMASINI SAĞLAYAMAYACAK KADAR BECERİKSİZSİNİZ. ANCA PARK BAHÇE YAPIN,ÇİÇEK EKİN,ÇALIŞMAYAN İŞÇİLERİNİZE MAAŞ VERİN, ONA BUNA MİLLETİN PARASINI PEŞKEŞ ÇEKİN, YAZIKLAR OLSUN SİZE, HAKKIMIZ HARAM ZIKKIM OLSUN..

Merve Kabataş 18 Temmuz 2017 11:42

ÇerkezKÖY köy işte diyicemde bizim köy vAllahi daha derli toplu. Böyle beceriksizlik görmedim 3 yıldır kızılpınardayız hergün nalet ediyoruz.

MUHSİN 18 Temmuz 2017 11:39

Birde Ülke yönetmeye talip oluyorlar, hayır işlemeye devam edelim, sadaka verelim de Allah bizi bunlardan kurtarsın

Halime 18 Temmuz 2017 11:39

Neden hep kışkırtıcı haber yapıyorsunuz.Her ne kadar önlem alınsada suyun ve ateşin önüne geçilemez.Ne çabuk unuttunuz eski hükümet binasının sular altında kaldığı günleri.Bakın İstanbul da Avrasya tüneli ve metro ist.kapatılmış.Bizde mi suçlayalım?

Halime 18 Temmuz 2017 11:39

Neden hep kışkırtıcı haber yapıyorsunuz.Her ne kadar önlem alınsada suyun ve ateşin önüne geçilemez.Ne çabuk unuttunuz eski hükümet binasının sular altında kaldığı günleri.Bakın İstanbul da Avrasya tüneli ve metro ist.kapatılmış.Bizde mi suçlayalım?

vatandaşşş 18 Temmuz 2017 11:38

DOĞAI KATLETMEYE DEVAM EDİP SONSÜRAT BETONLAŞIRSAK SONUCUN BU OLMASI KAÇINILMAZ OLURR HANGİ ALTYAPI ALIR BU Y

mustafa akca 18 Temmuz 2017 11:36

Nedir bu yaa nasil belediye her yagmur yagdiginda ayni manzarayla karsilasiyoruz ne zaman calismaya baslayacak bu belediye dogru acelesi yok secimler hele bi yaklassin ozamn baslarsiniz vahap akay sana sesleniyorum birak sagda solda yol calismasini calismasini cerkezkoyun alt yapisina ihtiyaci var parka heykele degilllll belediyeyii göreve davet ediyoruzzzz !!!!

sade vatandaş 18 Temmuz 2017 10:49

Ak parti döneminde neden yapmadınız. demezler mi adama

Emir koç 18 Temmuz 2017 10:34

Lafa geldi mi teski çalısıyor 15 lıralık su faturasına 35 lıra gondermesını bılıyor haktır bize.