Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar ve giderlerin arttığını belirten minibüsçü esnafı yolcu taşıma ücretlerinin artırılmasını istedi. Bunun üzerine Tekirdağ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı, taleplerini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME)  bildirdi.

Buradan da zam kararı çıktı. Buna göre 8,5 TL olan öğrenci bileti 10 TL’ye, 12 TL olan tam bilet ücreti ise 15 TL’ye çıktı. Çerkezköy-Veliköy öğrenci 10 TL’den 12 TL’ye, tam bilet ise 14 TL’den 18 TL’ye çıktı.  

Kazada anne ile çocuğu yaralandı Kazada anne ile çocuğu yaralandı

“HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH”

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, yaptığı yazılı açıklamada, “Akaryakıt ve diğer giderlere araç bakım ve onarım gelen zamlardan sonra 13 Ekim 2023 tarihinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi (UKOME) toplantısında taksilere yüzde 20, toplu taşımaya da yüzde 25 oranında zam belirlenmiştir.  Buna göre taksimetre açılışı 22 TL olup en kısa mesafe (1 km) ye kadar 57 TL olmuştur. Toplu taşıma araçlarında ise şehir içi kısa mesafe, tam bilet 15 TL (indi-bindi), indirimli bilet 10 TL (indi-bindi) olarak belirlenmiştir. Yeni ücret tarifeleri 1 Kasım 2023 tarihi itibari ile uygulanacaktır. Hepimize hayırlı olsun inşallah.” dedi.

Kaynak: Hilal SAVTEKİN