3 muhtar ‘Onur Belgesi’ ile ödüllendirildi

Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen programda bir araya gelen mahalle ve köy muhtarları Büyükşehir yasasını masaya yatırdılar. Programda, sağlık sorunlarına rağmen görevlerine büyük bir özveri ile devam eden Fevzipaşa Mahalle Muhtarı Ali Pektaş’a, Bahçeağıl Köyü Muhtarı Halim Çelebi ile Kızılpınar Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı İslam Yaran’a onur belgesi takdim edildi.

3 muhtar ‘Onur Belgesi’ ile ödüllendirildi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Paşa Otel’de bir araya gelen İlçe, Belde ve köy muhtarları büyükşehir yasa tasarısının getirdiği yeniklikler hakkında bilgilendirildiler.
DERNEK YÖNETİMİ MİSAFİRLERİNİ KAPIDA KARŞILADI
Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şubesi tarafından önceki akşam Paşa Otel’de düzenlenen yemekli bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Saat 18.00’da başlayan programa İlçe, Belde ve köylerde görev yapan tüm muhatlar katılırken, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Şükrü Dumanlar ile Şube Yönetim Kurulu Üyeleri muhtarları kapıda karşılayarak, misafirleriyle yakından ilgilendiler.
“ÇÖZÜM YOLLARINI FEDERASYONA İLETECEĞİZ’’
Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı ve Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Şükrü Dumanlar, “Kısa ve öz geçen toplantılarda muhtarların sorunlarını ilgilendiren konuları bir türlü tartışamıyoruz. Bu vesileyle muhtarlıklarla ilgili sorunları masaya yatırma imkanı bulduk. Görevlerimizde karşılaştığımız sorunları ve bu sorunlara ne gibi çare ve önlem alabilme yollarını Türkiye Muhtarlar Federasyonu’na ileteceğiz” dedi.
YEMEK EŞLİĞİNDE SOHBET ETTİLER
Şükrü Dumanlar, yaptığı kısa bilgilendirme konuşmasının ardından tüm muhtarlar hem yemek yediler hem de sohbet ederek kendi aralarında fikir alışverişinde bulundular. Yenilen yemeklerin ardından çay faslıyla devam eden sohbetlerin ardından Dumanlar, Türkiye Muhtarlar Federasyonu tarafından gönderilen onur belgelerini sahiplerine teslim etti.
ONUR BELGELERİ TESLİM EDİLDİ
Şükrü Dumanlar, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ramazan Özünal tarafından gönderilen onur belgelerinin, sağlık sorunlarına rağmen muhtarlık görevinden kopmayarak büyük bir özveri ile çalışmalarına devam eden Fevzipaşa Muhtarı Ali Pektaş, Bahçeağıl Köyü Muhtarı Halim Çelebi ile Kızılpınar Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı İslam Yaran’a sunulacağını açıkladı. Ali Pektaş onur belgesini Şükrü Dumanlar’ın elinden alırken, görevlendirmeden dolayı programa katılamayan Halim Çelebi’nin yerine onur belgesini Yanıkağıl Köyü Muhtarı Yücel Başaran, fiziksel rahatsızlığından dolayı programa katılamayan İslam Yaran’ın onur belgesini ise kardeşi Sebahattin Yaran teslim aldı.
banner287
FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
Onur belgelerinin teslim edilmesinin ardından Şükrü Dumanlar tarafından muhtarlara Belediye kanunlarıyla ilgili kitapçık dağıtıldı. Dağıtılan kitapçıklarda muhtarları ilgilendiren konuların yer aldığını kaydeden Dumanlar, “16 Şubat’ta genel kurulumuz var ve bu konu hakkında da bilgilendirmede bulunacağız. Dağıtmış olduğumuz kitapçıklarda Büyükşehir yasa tasarısı ile muhtarlarla birlikte ihtiyar listesi tek listede hazırlanacak. Diğer yandan bu kitapçıklarda köy muhtarlarımızı yakından ilgilendiren kısımlardan bahsedeceğiz” açıklamasında bulundu. Dağıtılan kitapçıkların ardından muhtarlar kendi aralarında fikir alışverişinde bulundular.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306