8 bin 661 öğrenci kayıt yaptırdı

Ortaokul, lise ve mezun öğrenciler için halk eğitim merkezleri ve okullarda düzenlenen ücretsiz takviye kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.

8 bin 661 öğrenci kayıt yaptırdı
Çerkezköy Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda öğrenci ve mezunlar için açılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor. 180’i Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde olmak üzere Çerkezköy’deki 19 okulda açılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarına 8 bin 661 öğrenci kayıt yaptırdı.

Çerkezköy Bakış -
Ortaokul, lise ve mezun öğrenciler için halk eğitim merkezleri ve okullarda düzenlenen ücretsiz takviye kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.

3 DÖNEM HALİNDE DÜZENLENECEK


Destekleme ve yetiştirme kursları, 1.dönem, 2.dönem ve 3. dönem (yaz kursları) olmak üzere üç dönemde faaliyet gösterecek. Devam eden 1. dönem kursları 24 Ocak 2016 tarihinde sona erecek. 2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016’da başlayacak. 2. dönem kursları ve yıllık kurslar 17 Haziran 2016´da tamamlanmış olacak. 3. dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. Öğrenciler ders ve öğretmen tercihinde bulunabilecek.

ÇEŞİTLİ ALTERNATİFLER BULUNUYOR


Ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarındaki öğrenciler ile 9,10 ve 11. sınıflarındaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; ortaöğretim kurumlarının 12. sınıfındaki öğrenciler ve mezun durumdakiler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabiliyor.

banner287
MEZUNLAR DA BAŞVURABİLİYOR


Kurslarda her bir öğrenci ve kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebiliyor.  Kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanıyor.
Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabiliyor.

19 OKULDA KURS AÇILDI


Çerkezköy Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Cumhuriyet Ortaokulu, Tepe Ortaokulu, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi, Halk Eğitimi Merkezi, Veliköy Belediyesi Ortaokulu, Raif Dinçkök Ortaokulu, Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi, Mevlana Ortaokulu, Pakize Narin Anadolu Lisesi, Veliköy Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çerkezköy İmam Hatip Ortaokulu, Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kızılpınar 125.Yıl Ortaokulu, Çerkezköy Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Kızılpınar Anadolu Lisesi ile Nurullah Narin Ortaokulu’nda ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları açıldı.

YAKLAŞIK 9 BİN ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI


İlk dönem kursları için Cumhuriyet Ortaokulu’nda 302 öğrenci, Tepe Ortaokulu’nda 483 öğrenci, Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nde 671 öğrenci, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nde 762 öğrenci, Halk Eğitim Merkezi’nde 180 öğrenci, Veliköy Belediyesi Ortaokulu’nda 211 öğrenci, Raif Dinçkök Ortaokulu’nda 646 öğrenci, Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde 405 öğrenci,  Mevlana Ortaokulu’nda 398 öğrenci, Pakize Narin Anadolu Lisesi’nde 396 öğrenci, Veliköy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde 276 öğrenci, Çerkezköy İmam Hatip Ortaokulu’nda 388 öğrenci, Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 596 öğrenci, Kızılpınar 125.Yıl Ortaokulu’nda 847 öğrenci, Çerkezköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 292 öğrenci, Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde 192 öğrenci, Kızılpınar Anadolu Lisesi’nde 125 öğrenci, Nurullah Narin Ortaokulu’nda ise 543 öğrenci ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursu için kayıt yaptırdı. Ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları belirlenen kurs programı dahilinde sürüyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 18:25

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306