Anafen öğrencileri Olimpiyat’ta yarıştı

Anafen Dershanesi’nin düzenlediği 1.Mental Aritmetik Olimpiyatları Cemal Kamacı Spor Salonu’nda yapıldı. Olimpiyatta yaklaşık 520 çocuk yarışırken Anafen Çerkezköy Şubesi’nden 6 öğrenci yer aldı. İki gruba bölünen öğrenciler kıyasıya mücadele etti.

Anafen öğrencileri Olimpiyat’ta yarıştı
ÇerkezköyBakış - Dünyada ilk kez, çocukların zihinsel kapasitesinin arttırılmasını hedefleyen mental aritmetik sistemi üzerine olimpiyat düzenlendi.
ANAFEN ÇERKEZKÖY ŞUBESİ’NDEN 6 ÖĞRENCİ KATILDI
Anafen Dershanesi'nin düzenlediği 1.Mental Aritmetik Olimpiyatları Cemal Kamacı Spor Salonu'nda yapıldı. Sunuculuğunu Ertem Şener’in yaptığı mental aritmetik olimpiyatlarına Çerkezköy Anafen’den 6 öğrenci katılırken toplamda 520 öğrenci mental aritmetik becerilerini sergiledi.
 “GÖRSELLİK ÖN PLANA ÇIKIYOR’’
Mental aritmetik sisteminin çocuklar üzerindeki etkisini anlatan Anafen Dershanesi Çerkezköy Şubesi öğretmenlerinden Sezgin Zil, bu sistem ile öğrencilerin sayısal zekasını kullanarak görselliği ön plana çıkardıklarını söyledi. Zil şunları söyledi: "Öğrencilerimizin sayısal zekalarını kullanarak görselliğini ön plana çıkarttığımız olimpiyat çalışmamız ilk defa gerçekleşti. Anafen dershaneleri olarak 5 ay önce mental aritmetik kurslarımıza başladık. Bu kurslarımızla öğrencilerimizin kullanılan zihin kısımlarını arttırmayı hedefliyoruz. Bu olimpiyatlarda iki grup öğrencilerimiz var. Her iki grup öğrencilerimizde hem abaküs yarışması hem de anzan yarışması yaptılar. Bu sistem ile çocuğun konsantre olmasını ve ben bu işi yapabilirim hazzını arttıracağız. Başarılı öğrencilerimizi ödüllendireceğiz."

banner287


“DERSLERİMİZDEKİ BAŞARIMIZ ARTIYOR’’
Mental Aritmetik kursu alan öğrencilerden Saadet Avcı, aldıkları kurstan sonra okul başarılarında artış gözlendiğini ifade etti. Avcı, mental aritmetik sistemini şöyle özetledi: "Sistem beynimizin sol ve sağ loplarını aynı anda kullanmamızı sağlıyor. Mental aritmetik kursu bana matematik dersinde ve dikkat geliştirme konusunda büyük katkılar sağladı. Bu sistem şöyle oluyor; Bir abaküs hayal ederek ekranda gördüğümüz sayıları toplama ve çıkarma yapmamızı sağlıyor. Bu sistem derslerimizde başarılı olmamızı sağladı."
“YENİ DÖNEM KURS KAYITLARIMIZ SÜRÜYOR’’
Anafen Dershanesi Çerkezköy Şube Müdürü Mustafa Tunç, olimpiyatlara katılan öğrencileri tebrik ederek “Bu yıl ilk defa verilen kurs çok verimli geçti. Mental Aritmetik Kursu ile çocuklarımızın zihinsel ve matematiksel becerileri artıyor. Yeni dönem mental aritmetik kurs kayıtlarımız sürüyor.’’ Dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Betül  karagül
Betül karagül - 6 yıl Önce

bende bu mental aritmetik kursuna gittim öretmenim benide; 1.mental aritmetik olimpiyatlrına soktu .............

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510