Başkan Ali Ertem çalışmaları yerinde inceledi

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, çeşitli noktalarda süren çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Ertem, Yeni Otogar’ın Ramazan Bayramı’na kadar açılmasını hedeflediklerini belirterek, Hikmet Uğraş Caddesi’nde devam eden duble yol çalışmasının da 2 ay içinde tamamlanacağını söyledi.

Başkan Ali Ertem çalışmaları yerinde inceledi
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ile birlikte belediyenin devam eden çalışmalarını gezerek yerinde incelemelerde bulundu.
“BAYRAMA KADAR AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUZ’’
Önceki gün saat 14.00’da başlayan incelemeler kapsamında ilk olarak Yeni Otogar inşaatı gezilirken konu hakkında açıklama yapan Başkan Ali Ertem, Otogar inşaatının planlandığı gibi sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirterek, “İnşaatımız planlandığımız tarihte tamamlanacak. İnşaatın beton ve demir işleri tamamen bitti. Artık bundan sonra çelik konstrüksiyonlar takılacak. Sıhhi tesisat işleri başlayacak ve inşallah planladığımız gibi zamanında bitecek. Biz yeni Otogar’ı Ramazan Bayramı’na açmayı düşünüyoruz ama olmazsa da Temmuz ayında hizmete açacağız.” dedi.
“YENİ OTOGARDA SOSYAL HİZMETLER DE VERİLECEK’’
Otogar'ın tek bir giriş kapısı olacağını ifade eden Başkan Ertem, “Tek kapıdan hem Tır parkına hem de otogara iki ayrı kapı bulunacak. Otogar'ın ön tarafında yolcular için araç bekleme alanları ve taksi duraklarının yanı sıra bir de otopark bulunacak. Bilet almak için otobüs firmalarına ait gişelerin bulunduğu bölgenin her iki yanından da otobüs bekleme alanına geçiş bulunacak. Otobüslere geçiş öncesinde üstü kapalı önü cam bir bekleme salonumuz olacak. Burada koyacağımız bekleme koltuklarında vatandaşlarımız araçlarının kalkış saatini bekleyebilecek. İsteyen vatandaşlarımız kafetarya ve restaurant hizmetlerinden de yararlanabilecek” derken, otogarda bebek odası, mescit ve acil sağlık müdahale odası gibi sosyal hizmetlerin de verilebileceği birimler olacağını ifade etti.“TIR PARKI MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK’’
2 bin 700 metrekare kapalı alana sahip olacak otogarın otobüs bekleme alanında aynı anda 10 otobüsün girip çıkabileceğini kaydeden Ali Ertem, “Otogar’ın hemen yanı başında bulunan Tır parkı ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda ihale için teknik hazırlıklar sürüyor. Tır parkının harfiyatının alımı için ihaleyi tamamladık. Daha sonra bu alanı tamamen beton yapacak ihaleyi de yapacağız. Yaz aylarında inşallah demirli betonlu yol ile TIR parkı da modern bir görünüme kavuşacak” diye konuştu.
“800 METRE UZUNLUĞUNDAKİ YOLU 2 AY İÇİNDE TAMAMLAYACAĞIZ’’
Yeni otogar inşaatının ardından Başkan Ali Ertem, Kemal Gümüş ile birlikte Hikmet Uğraş Caddesi’nde devam eden Duble yol çalışmalarını inceledi. Tugay Kavşağı ile Tepe yolunun tamamlanmasının ardından Hikmet Uğraş Caddesinde çalışmalara başladıklarını kaydeden Başkan Ertem, “Çalışmanın tamamlanmasıyla Çerkezköy'den İstanbul'a açılan üç yolumuzu da yenilemiş olacağız. Hikmet Uğraş Caddesi'nde 12 bin metrekare beton yol, 3 bin 200 metrekare kaldırım 700 metre refüj ve 1 dönel kavşak ile 200 metre uzunluğunda istinat duvarı yapacağız. Devam eden çalışmalar kapsamında şu ana kadar 800 metre yağmur suyu drenaj sistemini tamamladık. Hikmet Uğraş Caddesi'ni 800 metre duble yol haline getirecek tüm bu çalışmalarımız yaklaşık olarak 2 ay içerisinde tamamlanacak” açıklamasında bulundu.

banner287


YER TESPİTİ YAPTI
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, duble yol çalışmalarının incelenmesinin ardından Tepe Piknik Alanı'na geçerek incelemelerde bulundu. Başkan Ali Ertem, incelemeler kapsamında Piknik Alanı İşletmesi'nin ikiye bölünmesiyle ilgili yer tespiti yaptı. Ali Ertem, mevcut çay bahçesi işletmesinin aynı yönünde piknik alanı içerisinde başka bir yer tespit etti.
“PİKNİK ALANINDA 3 PERSONEL GÖREV ALACAK’’
Piknik Alanı'nda mevcut olan iki çocuk parkının elden geçirileceği ve ilave olarak bir çocuk parkı daha yapılacağını söyleyen Başkan Ertem, "100 tane piknik masası aldık. Şu anda masalar elimizde ve yaz başlamadan burada çalışmalarımızı tamamlayacağız. Çalışmalarımız kapsamında tel örgüleri de yenileyerek, bayan ve erkekler için mescit yapacağız. Engelli vatandaşlarımız içinde engelli yürüme parkuru ile engelli tuvaleti yapacağız. Çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından da Tepe Piknik Alanı'nın bundan sonra güvenliğini de Belediye tarafından sağlanacak. Üç personel vardiyalı olarak 24 saat esasına göre burada nöbet tutacaklar” dedi.İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN YOĞUN OLDUĞU BÖLGELERDE YAPIYORUZ
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, son olarak Bağlık Mahallesine geçerken, burada yaşayan bayanların ekmek yapabilmek için tandır istediklerini ifade ederek tandır için yer tespitinde bulundu. Bugüne kadar 3 adet İstasyon Mahallesi’ne 1 adet te Bağlık Mahallesi’nde bayanların ihtiyacını karşılamak için tandır yaptırdıklarını belirten Başkan Ali Ertem, “Burada oturan vatandaşlarımızın günlük ekmek ihtiyaçları fazla olduğu için bizlerden tandır talebinde bulundular. Belediye olarak belirlediğimiz Cevizlik Sokak ile Hanımeli Sokağa tandır ve Adatepe ise fırın yaptıracağız.” diye konuştu.
“KUBA CAMİİNİN MİNARE KAPLAMASI BELEDİYE TARAFINDAN YAPILACAK’’
Başkan Ali Ertem, incelemeler esnasında Kuba Camiinin minare kaplamalarını da Çerkezköy Belediyesi olarak kendilerinin yapacağını belirterek, siparişi verilen kaplamaların geldiğinde monte işlemine başlanacağını ifade etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306