Beceriksizliklerini ‘çamur atarak’ örtmeye çalışıyorlar

Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan’ın, Çerkezköy’deki müdür atamalarında Eğitim Bir Sen’e üye olma şartı arandığı iddiasına, Eğitim Bir Sen Tekirdağ Şubesi’nden sert yanıt geldi. Eğitim Bir Sen Tekirdağ Şube Başkanı Ferruh Topuz, Muzaffer Doğan’ın eleştirilerinin ‘çamur at izi kalsın’ mantığı taşıdığını belirtilerek, “Çünkü ne zaman üye kaybetseler etrafa çamur atarak kendi beceriksizliklerini örtmek istediklerini biliyoruz. Çerkezköy’de yapılanların atama değil görevlendirme olduğu, ayrıca görevlendirilen arkadaşlarımızın da halen kurumlarında idareci oldukları ya da geçmişte idarecilik yaptıkları göz ardı edilmiştir.’’ ifadelerine yer verildi.

Beceriksizliklerini ‘çamur atarak’ örtmeye çalışıyorlar
• TUNCAY AKTAŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan’ın Çerkezköy’deki müdür atamalarında, Eğitim Bir Sen üyesi olma kriteri arandığına ilişkin eleştirilerine Eğitim Bir Sen Tekirdağ Şubesi’nden açıklama geldi.  
“BAŞARISIZLIKLARINI ÖRTMEYE ÇALIŞIYORLAR’’
Yapılan yazılı açıklamada Eğitim Bir Sen Tekirdağ ‘Son günlerde Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan’ın Çerkezköyde’ki müdür görevlendirmeleri ile ilgili olarak sendikamıza ve değerli üyelerimize yönelttiği yalan, iftira, karalama ve hakaret içeren beyanlarına karşı kamuoyunu doğru bilgilendirme görevimizi yerine getiriyoruz. Malum sendikanın, sendikamıza ve üyelerimize karşı yaptığı bu karalama kampanyasının ve ‘Çamur ata izi kalsın’ mantığını anlamanın zor olmadığını ve bizi çok fazla şaşırtmadığını belirtmek isteriz. Çünkü ne zaman üye kaybetseler etrafa çamur atarak kendi beceriksizliklerini örtmek istediklerini biliyoruz. Eğitim-Bir Sen Çerkezköy Temsilciliğimiz yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda öğretmenlerimizin beğeni ve takdirini kazanmıştır. Bunun sonucu olarak ta ilçede birinci sendika olmuştur. Bunu hazmedemeyen malum sendika kendi başarısızlığını örtmek için yalan yanlış beyanlar vererek kamuoyunu gereksiz meşgul etmiştir. “ ifadeleri kullanıldı.
banner287
“YAPILANLAR ATAMA DEĞİL GÖREVLENDİRMEDİR’’
Doğan’ın açıklamalarıyla kendisinin ‘Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atanma ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliği”ni bilmediğinin ortaya çıktığı ifade edilen açıklamada “kendisi de eski bir okul müdürü olan malum sendikanın başkanının yapılan bu görevlendirmelerin yönetmeliklere aykırı olmadığını bilmemesi manidardır. TES Şube Başkanı Muzaffer Doğan’ın  “Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atanma ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliği”ni bilmediği ortaya çıkmıştır. Kendisine tavsiyemiz bu yönetmeliği tekrar gözden geçirmesidir. Çerkezköy’de yapılanların atama değil görevlendirme olduğu ayrıca görevlendirilen arkadaşlarımızın da halen kurumlarında idareci oldukları ya da geçmişte idarecilik yaptıkları göz ardı edilmiştir.’’ Görüşlerine yer verildi.
“BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ’’
Açıklamada ayrıca ‘habere konu olan ilçe temsilcimiz geçmiş yıllarda idarecilik yapmış, 14 yıllık öğretmenlik tecrübesine sahip liyakatli, başarılı bir öğretmenimizdir. Kurucu Müdür olarak görevlendirildiği okulun Eğitim- Öğretime açılamamasının sebebi tamamen teknik ve donanım eksikliğine bağlıdır.’ Denilerek şu ifadelere yer verildi: “malum sendikanın şube başkanına ‘Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz’ sözünü hatırlatıyoruz. Doğru bilginin Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınabileceğini söylüyoruz. Meşhur bir Hint atasözünde denildiği gibi; İnsanlar dörde ayrılır: bazısı bilmez, bilmediğini bilmez; o ahmaktır, uzak dur; bazısı bilmez, bilmediğini bilir; o cahildir, eğit; bazısı bilir, bildiğini bilmez; o uykudadır uyandır; bazısı bilir, bildiğini bilir; o bilgedir, peşinden git; Acaba TES Şube Başkanı M.Doğan’ın yaklaşan seçimler dolayısıyla aktif siyaset mi gönlünde yatmaktadır? Ki aslı astarı olmayan iftira, hakaret ve bilgisizliklerle dolu açıklamalar yaparak gündem oluşturmaya çalışmaktadır.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306