“Benim bu personelim varken faili meçhul olay kalmaz”

Çerkezköy Emniyet Müdürü Murat Ogan, olayların aydınlatılmasında katkıları bulunan emniyet personelleri ile toplantıda bir araya geldi.

“Benim bu personelim varken faili meçhul olay kalmaz”
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 10 günde titiz çalışmaları sonucu çeşitli zamanlarda ikamet ve işyerlerinde meydana gelen, resmi kurumdan hırsızlık, işyerinden hırsızlık, evden hırsızlık, uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak, parada sahtecilik, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması başta olmak üzere pek çok olayı aydınlattı.

TOPLANTI DÜZENLENDİ

Çerkezköy Emniyet Müdürü Murat Ogan, olayların aydınlatılmasında katkıları bulunan emniyet personelleri ile toplantıda bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ö.Sertan Topkaya, Emniyet Amiri Ekrem Çiçek, Komiser yardımcıları Mehmet Demir ve Ramazan Akyüz ile Asayiş Büro Amirliğinde görevli polis memurları katıldı.

PERSONELLERİNİ KUTLADI

Toplantıda konuşan Çerkezköy Emniyet Müdürü Murat Ogan, “Benim bu azim ve kararlılıkla çalışan personelim varken bu ilçede faili meçhul olay kalmaz” dedi ve personellerini başarılarından dolayı kutlayarak başarılı çalışmalarını devamını diledi. Ogan’ın konuşmasının ardından pasta kesilerek personele ikram edildi.

FAİLİ MEÇHUL OLAYLAR AYDINLATILDI

10 Ekim’de Bağlık Mahallesi Muhtarlığında meydana gelen Muhtarlık odasındaki Masanın çekmecesinde bulunan paraların çalındığı faili meçhul hırsızlık olayı ile ilgili olarak Asayiş Büro Amirliği’nin yaptığı araştırmalar neticesinde hırsızlık olayını T.U.’nun gerçekleştirdiği tespit edildi. Şahsın yakalanması için çalışmalar devam ediyor. 21 Ağustos’ta Fatih Mahallesi Baki Sokak’ta bulunan depoda meydana gelen olayda da 1 ton plastik çapak, 1 adet spiral taşı ve çeşitli somon anahtarlar çalınmıştı. Hırsızlık olayı ile ilgili Asayiş Büro Amirliği yaptığı araştırmalar neticesinde hırsızlık olayını şüpheli S.K.’nin gerçekleştirdiğini tespit etti. Şahsın yakalanması için çalışmalar devam ediyor.
banner287

FAİLLER TESPİT EDİLDİ

4 Ekim’de Gazi Osman Paşa Mahallesi Topçular Sokak’ta bulunan Y.S.’nin evinde meydana gelen hırsızlık olayında da Samsung S4 marka cep telefonu ve 42 inch philps marka lcd televizyon çalındı. Asayiş ekipleri, hırsızlık olayını şüpheli M.K.’nin gerçekleştirdiğini tespit etti. Şahsın yakalanması için çalışmalar sürüyor. Gazi Osman Paşa Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan bir ayakkabı mağazasında Ekim ayı başında meydana gelen olayda da, alışveriş esnasında el çabukluğu ile 145 TL para çalındı. Asayiş ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu, hırsızlık olayını şüpheli İ.A.’nın gerçekleştirdiği tespit edildi. Şahsın yakalama çalışmaları devam ediyor.

HIRSIZLIK OLAYLARI AYDINLATILDI

17 Eylül’de PTT Binası içerisinde meydana gelen olayda da R.T.’nin sırt çantası içerisinden 1198 TL para çalındı. Asayiş Büro Amirliği ekipleri hırsızlık olayını şüpheli F.D. ve suça sürüklenen çocuk R.C.’nin gerçekleştirdiğini tespit etti. Gözaltına alınan F.D. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, R.C. ise ailesine teslim edildi. Farklı tarihlerde S.E.’nin Gazi Osman Paşa Mahallesi Barbaros Caddesi Meydan Plaza İş Merkezi’nde bulunan işyerinden 3 bin 100 liranın çalınması, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Barbaros Caddesi’nde bulunan Kıraathanenin penceresinden faili meçhul şahıs veya şahıslar tarafından girilerek 15-20 TL bozuk paranın çalınması, 12-13 Ekim tarihlerinde Gazi Osman Paşa Mahallesi Fevzipaşa Caddesi’nde bulunan Kıraathanenin 200 TL bozuk para çalınması olayları ile ilgili asayiş ekiplerinin yaptığı çalışmada olayları,  M.K.’nin (17) gerçekleştirdiği tespit edildi. Şüpheli, savcının talimatı ile gözaltına alındı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak, parada sahtecilik, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması suçlarının failleri de polis ekipleri tarafından tespit edildi. Emniyet yetkililer “İlçemiz genelinde genel güvenlik ve asayişin sağlanması faili meçhul olayların aydınlatılması ile ilgili çalışmalarımız azim ve kararlılıkla devam edecek” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 17:02

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306