Cansen Gürsoy Şen Anaokulu eğitim-öğretime açıldı

Yeri Çerkezköy Belediyesi tahsis edilen hayırsever Vedat Ahmet Şen tarafından Fatih Mahallesi’nde yaptırılan 100 öğrenci kapasiteli Cansen Gürsoy Şen Anaokulu dün itibariyle eğitim-öğretime açıldı.

Cansen Gürsoy Şen Anaokulu eğitim-öğretime açıldı
ÇerkezköyBakış - Hayırsever Vedat Ahmet Şen tarafından yaptırılan, Cansen Gürsoy Şen Anaokulu eğitim ve öğretime açıldı.
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
Cansen Gürsoy Şen Anaokulu dün itibariyle eğitim öğretime başladı. Şu ana kadar 22 öğrencinin kayıt yaptırdığı okulda 2 sınıf ve 2 öğretmen görev yaparken, okula 2007-2008 ve 2009 doğumlu çocukların kayıt yaptırabileceği ifade edildi. İkili eğitim olarak eğitim öğretim veren okula Çerkezköy’ün her bölgesinden de öğrenciler kayıt yaptırabilecek.
“MALZEMELER YARIN ELİMİZDE OLACAK’’
Eğitim-öğretime 22 öğrencisiyle merhaba diyen Cansen Gürsoy Şen Anaokulu’nun en büyük sıkıntısının malzeme eksikliği olduğu göze çarparken, konuyla ilgili bilgi veren Kurucu Müdür Nuray Törnük, “Bakanlığın göndereceği anasınıfı donatım malzemeleri vardı fakat ulaştırma zamanında sorun vardı. Bunun üzerine hayırsever Vedat Ahmet Şen, bu konuya el atarak malzemeler için nakliye aracı tuttu. Malzemelerin yarın itibariyle elimizde olmasını bekliyoruz” dedi.
YARDIMLARI BEKLİYORUZ
Okulun mutfağında henüz gerekli malzemelerin olmadığını ve Bakanlıktan gelecek malzemeler arasında da mutfak malzemesi olmadığını kaydeden Törnük, “Bunun yanında sınıflara acilen projeksiyon cihazı ve oyuncaklara ihtiyacı var. Yardım etmek isteyenler olursa çok seviniriz. Bakanlığın göndereceği malzemeler arasında mutfak malzemelerin yanı sıra oyuncakta bulunmuyor” diye konuştu.
banner287
MİNİK ÖĞRENCİLER BALONLARLA OYNADI
Anaokulunda minik öğrenciler dün oyuncak yerine balonlarla vakit geçirmeye çalıştı. Minik öğrencilerin eğitim-öğretim göreceği Cansen Gürsoy Şen Anaokulu’nda 3 sınıf, oyun salonu, yemekhane, mutfak ve tuvaletler ve ayrıca okulun bahçesinde oyun alanları bulunuyor. Cansen Gürsoy Şen Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu’nun ardından ilçedeki ikinci bağımsız anaokulu özelliği taşıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306