Çerkezköy Belediyesi Şehit Dinçer Ersoy için mevlit okuttu

Siirt'in, Pervari İlçesi'nde operasyon bölgesine asker taşırken hava muhalefeti yüzünden düşen helikopterde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy için Çerkezköy Belediyesi tarafından Hacı Fahri Zümbül camiinde mevlit okutuldu.

Çerkezköy Belediyesi Şehit Dinçer Ersoy için mevlit okuttu
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Yaklaşık 10 gün önce şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy için Çerkezköy Belediyesi’nce mevlit okutuldu.
MEVLİTE KATILIM ÇOK YOĞUN OLDU
Çerkezköy Belediyesi tarafından Hacı Fahri Zümbül Camii’nde önceki gün akşam namazından sonra okutulan mevlide Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, 3.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel, 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı Denetleme Subayı Albay Fazıl Tan, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Gökhan İnce, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen, Çerkezköy İlçe Müftüsü Bayram Şahin, PTT Çerkezköy Şube Müdürü Ali Arslan, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı ve aynı zamanda Türk İş Tekirdağ İl Temsilcisi Murat Koçak ile çok sayıda vatandaş katıldı. Bayanlar ise kendileri için ayrılan bölümde mevlit programını takip etti.
MEVLİD VE DUALAR OKUNDU
banner287
Mevlid öncesinde Çerkezköy İlçe Müftüsü Bayram Şahin, şehitlik mertebesinin öneminden bahsetti. Yapılan konuşmanın ardından Merkez Osmanlı Camii İmam Hatibi Selahattin Albayrak, Hacı Fahri Zümbül Cami İmam Hatibi Abdullah Karacan, Yeşil Cami İmam Hatibi Habip Önal, Erkaynak Camii İmam Hatibi İlhan İlke ile Erkaynak Camii Müezzini Eyüp Özdemir’in okuduğu mevlidin ardından Şehit Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy için dua edildi.
MEVLİT SONUNDA İKRAMDA BULUNULDU
Mevlit için camiye gelenlere girişte gül suyu ikram edilirken, mevlidin sonunda ise Çerkezköy Belediyesi tarafından hazırlanan bisküvi ve meyve suyu dağıtıldı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306