Çerkezköy Belediyesi’ne Itri hediyesi

Klasik Türk Müziği eserleri ile Türk Kültür tarihinde önemli bir yere sahip olan Itri’nin nadide eserlerinden oluşan DVD Çerkezköy Belediyesi Arşiv’indeki yerini aldı.

Çerkezköy Belediyesi’ne Itri hediyesi
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 2012 Yılının UNESCO tarafından Itri Yılı ilan edilmesi kapsamında ülke genelinde bir takım etkinlikler düzenlenirken, bu konuda bir çalışma yürüten Zeytinburnu Belediyesi çalışmasının eseri olan Itri DVD’sini Çerkezköy Belediyesi’ne hediye etti.
ITRİ YILI KUTLANIYOR
Buhurizade Mustafa Efendi diye de bilinen Itri, Türk Müziği’ndeki birçok eseri ile tanınırken, UESCO tarafından Itri yılı atfedilen 2012 yılı içerisinde de çeşitli etkinliklerle anılmaya başladı. Bu kapsamda ülke genelinde çeşitli çalışmalar yapılırken, Itri’nin eserlerinden oluşan bir DVD hazırlayan İstanbul Zeytinburnu Belediyesi bu hediyeyi Çerkezköy Belediyesi’ne ulaştırdı.
“ARŞİVE KAZANDIRILDI’’
banner287
Böyle bir hediyeyi almaktan dolayı memnun olduklarını belirten Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, “Bu çalışmayı yapmalarından dolayı Zeytinburnu Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bu değerli ve nadide çalışma da bugün itibari ile belediye arşivinde yerini almıştır.’’ dedi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306