Çerkezköy- Edirne arası tamam İstanbul Yolu’nda bakım sürüyor

19 Mart 2012 tarihinde start alan Çerkezköy- İstanbul ve İstanbul- Kapıkule arası 2. Etap ray bakım çalışmalarının Edirne ayağı tamamlandı. İstanbul ve Çerkezköy arası çalışmalar ise, tüm hızıyla sürüyor.

Çerkezköy- Edirne arası tamam İstanbul Yolu’nda bakım sürüyor
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy- İstanbul ve Kapıkule arasındaki 2. Etap ray bakım çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.
EDİRNE’DEKİ YOL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Edinilen bilgiye göre Edirne’deki ray bakım çalışmaları tamamlanırken, bölgedeki bazı noktalarda ise sinyalizasyonla ilgili çalışmalar sürüyor. Çerkezköy’den Edirne- Kapıkule yönüne hergün saat 17.50’de sefer düzenlenirken, yine aynı şekilde İstanbul’dan Kapıkule’ye gidecek olan yolcuların ulaşımı ise, otobüsler aracılığıyla sağlanıyor.
ÇERKEZKÖY- İSTANBUL ARASI ÇALIŞMALAR SON SÜRAT
Çerkezköy ve Çatalca’dan karşılıklı olarak aynı zaman da başlayan yol yapım çalışmaları aralıksız olarak sürerken, Çerkezköy ve İstanbul arası seferler çalışmaların başladığı günden bu yana haftada 3’e indi. Yaklaşık olarak 10 ay sürmesi planlanan ve duruma göre uzayabilecek olan çalışmalar boyunca ise seferlerin çalışmaların başladığı günden bu yana olduğu gibi cuma, cumartesi ve pazar günleri haftada tek kez olmak üzere 10.33’de gerçekleşiyor.
HAFTASONU YOĞUNLUK GÖZLEMLENİYOR
Çerkezköy’e misafir olarak gelen ya da çalışmaların başladığı günlerden bu yana azaltılan sefer sayılarından haberdar olmayanlar durumu bilet almak için tren garına geldiklerinde öğrenirken, İstanbul’a haftada 3 kez gerçekleştirilen seferlerin cuma, cumartesi ve pazar günü gerçekleşmesinden dolayı garda yoğunluk gözlemleniyor.
banner287
EK VAGON OLMADAN TAŞIMA SAĞLANIYOR
Çalışmalar öncesinde ne kadar vagonla taşıma sağlanıyorsa, azaltılan seferlerle birlikte de ek vagon olmadan yine aynı sayıdaki vagonlarla yolcu taşınması gerçekleştiriliyor.
GECELERİ YÜK TAŞIMACILIĞI DEVAM EDİYOR
Yerine ulaşması gereken yüklerin firma sahiplerine teslim edilebilmesi için tespit edilen zaman dilimlerinde geceleri yoğun olmak üzere belirlenen plana göre yük taşımacılığı yapılıyor. Gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte ise rayların daha güzel bir hale gelmesi beklenirken, daha kaliteli bir seyahat hedefleniyor.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510