Çerkezköy polisinden filmleri aratmayan operasyon

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, çaldıkları kamyonları parçalayarak sattıkları tespit edilen şebeke üyelerini filmleri aratmayan bir operasyonla kıskıvrak yakaladı. Bir ihbarı değerlendiren Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, kamyon hırsızlığı suçundan aranan M. D., A. K. ve A. K’yi İstanbul’dan Çorlu’ya kadar izlerken, zanlıların içerisinde bulunduğu araç aynı zamanda uydudan da takip edildi. Operasyonun devamında zanlıların içerisinde bulunduğu araç Çorlu Hıdırağa Mahallesi’nde Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından çevrildi. M. D, A. K ile A. K göz altına alınırken, derinleştirilen operasyon kapsamında iki zanlı daha göz altına alındı

Çerkezköy polisinden filmleri aratmayan operasyon
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri filmleri aratmayan operasyonla kamyon hırsızlığına karıştıkları gerekçesiyle 5 kişiyi göz altına aldı.
SAAT 09.30’DA OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
Gelen bir ihbarı değerlendiren Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler önceki gün saat 09.30’da operasyon için düğmeye bastı. Çaldıkları kamyonları parçalayarak parça parça satan şebeke üyelerinin kaçmak için İstanbul’dan kiraladıkları 2012 model araç uydudan teknik takibe takıldı. Bunun üzerine Çerkezköy’den İstanbul’a hareket eden bir asayiş ekibi aracı takibe alırken, aracı Çorlu’ya kadar izledi.
OPERASYONDA 4 EKİP GÖREV ALDI
Filmleri aratmayan operasyonda son nokta ise Çorlu Hıdırağa Mahallesi’nde konuldu. Şebeke üyelerinin önünü keserek zanlıları kıskıvrak yakalayan asayiş ekipleri üç zanlıyı ilk olarak Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. Burada yapılan işlemlerin ardından M. D., A. K. ve A. K. gece 11.30 sularında 4 ekiple birlikte Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Yapılan sorgulamada şebeke üyelerinin 4 kamyon çaldığı, 4 kamyondan ikisini parçalandıkları belirlendi.
BİR KAMYON ÇERKEZKÖY’DE PARÇALANDI
Yapılan soruşturmada şebeke üyelerinin parçaladıkları kamyonların parçalarının bir kısmını sattıkları, bir kısmını ise satmaya çalıştıkları tespit edildi. Asayiş ekipleri operasyon devamında sağlam halde ele geçirilen 2 kamyonun bulunduğu alanda operasyonu devam ettirdiler. Çalınan kamyonlardan biri Çerkezköy’de, bir diğeri ise Çorlu’da bulunurken, Bir kamyonun da Çerkezköy’de parçalandığı öğrenildi. Yapılan aramalarda şebeke üyelerinin kamyonları parçalamakta kullandıkları çok sayıda malzemede de ele geçirildi.
2 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI
3 şebeke üyesinin gözaltına alınmasının ardından soruşturmayı genişleten emniyet güçleri 2 kişiyi daha yakalayarak gözaltına almayı başardı. İlçe emniyet müdürlüğü ekipleri 5 zanlı için soruşturmayı derinleştirerek sürdürüyor.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510