"Çok yoruldum ayak oyunlarından" dedi; istifayı duyurdu

Kasım 2017 ile Mart 2018 tarihleri arasında Büyük Birlik Partisi (BBP) Çerkezköy İlçe Başkanlığı yapan ve genel merkez tarafından görevden alındıktan sonra geçtiğimiz Nisan ayında İYİ Parti’ye geçen Murat Yürük, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

"Çok yoruldum ayak oyunlarından" dedi; istifayı duyurdu

banner287
Çerkezköy Bakış - İYİ Parti’de sular durulmuyor. İYİ Parti’de Tekirdağ il teşkilatı ve milletvekili Enez Kaplan ile ilçe teşkilatları arasındaki sağanak, fırtınaya dönüşmek üzere.  Yerel seçimlerde İYİ Parti’nin Tekirdağ’da bazı ilçelerde aday çıkartmayacağı, CHP’ye destek vereceği iddiaları ile karışan İYİ Parti Tekirdağ’da istifa haberleri de gelmeye başladı.
İlk istifasını açıklayan isim, nisan ayında partiye üye olan Murat Yürük’ten geldi. Sosyal medya hesabından istifasıyla ilgili “Kamuoyuna duyurulur” başlığı ile açıklama yapan Yürük, şu ifadelere yer verdi: “Benim telefonum ile vicdanınız arasında kalırsanız vicdanınızı dinleyin” diyen bir genel başkanımız var. Az önce Haber 282’de canlı yayın konuğu olan Milletvekilimiz Enez Kaplan, “Çerkezköy teşkilatı çalışmıyor” dedi. Hatta “Genel başkanımıza imza kampanyasında Çerkezköy ilçe teşkilatından görevli kimse yoktu dedi ilçe seçim kurulunda” Oradan canlı yayın yapan ekibi, içeride ilçe seçim kurulunda ilçe başkanı Cemal Turlin ve yönetimi hazır bulundu. Fotoğraflarda var. Kendisine yoktular diye bilgi kim vermiş. Bu konuda dersine çalışmamış. Mecliste halkın faydası için güzel önergeler veriyor, çalışmalarını takdir ediyorum. Ama göz göre göre Çerkezköy teşkilatı çalışmıyor diyorsa bende vicdanımın sesini dinliyorum. “Kimler için mücadele ediyoruz, düşündüğümüz kişilerde çalışmıyor” diyorlar bizim için. Bütün arkadaşlarımdan ve ilçe başkanımdan, genel başkanımdan memnunum. Takdirde istemiyorum. Çalışan bir teşkilatın çalışmaları görmemezlikten geliniyor ise vicdanımı dinleyerek aşk ile mücadele ettiğim İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Yarın ilçe seçim kuruluna üyeliğimin silinmesi için dilekçemi vereceğim. Çok yoruldum böyle ayak oyunlarından.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 15:05

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306