ÇTSO Lisesi öğrencileri albüm çıkardı

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Lisesi öğrencilerinden oluşan ‘Gençlik Korosu’ 3 yıllık çalışmasını Arda Boyları isimli albümle taçlandırdı. 1000 adet basılan albüm, hafta içinde Çerkezköylü müzikseverlerle buluşacak.

ÇTSO Lisesi öğrencileri albüm çıkardı
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi öğrencilerinin yer aldığı ‘Gençlik Korosu’nun ilk albümü Arda Boyları’nı çıkardı.
İLK ALBÜM 1000 ADET BASILDI
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi sosyal etkinlik faaliyetleri kapsamında bir ilki gerçekleştirdi. Okul öğrencilerinin katılımıyla oluşturulan Gençlik Korosu, 3 yıllık çalışmanın ürününü albümle taçlandırdı. 1000 adet basılan albüm bu hafta içinde müzikseverlerle buluşacak.
KORODA ŞU İSİMLER YER ALIYOR
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Müzik Öğretmeni Süleyman Özoğlu şefliğinde hazırlanan koroda lise öğrencileri Melis Bayram, Nihal Akçay, Aylin Sezer, Aysel İnik, Baran Ekici, Burçe Bal, Büşra Türkmen, Çağnur Aygün, Esmanur Memiş, Esra Saklanmış, Gökçenur Yıldız, Gizem Tuna, Harun Uğur Özvar, Kübra Soydan, Nagihan Yavuzarslan, Rukiye Aynaoğlu, Sevtap Aşık, Şafak Güneş, Şule Şentürk, Ramazan Yıldırım ve Asena Kaya yer alıyor. Gençlik korosu saz ekibinde ise şu isimler yer alıyor: “kemanda Mert Topçuoğlu, klarnette Birol Gürkan, bağlamada Hüseyin Toprak, altyapı piyanoda Ümit Gür, gitarda Özgür Kanat, elektrogitarda Yılmaz Yıldırım’’ Albümün aranjörlüğünü Orçun Selim Çelik gerçekleştirirken Stüdyo Home-OSC Müzik’te yapılan çekimlerde Olgu Kastar, grafikte Eser Bayram görev yaptı. Albümün süpervizörlüğü Okul Müdürü Mustafa Türk gerçekleştirirken, müzik yönetmenliğini ise Süleyman Özoğul gerçekleştirdi.
ALBÜMDE 10 ESER YER ALIYOR
Hafta içinde müzikseverlerle buluşacak olan ÇTSO Lisesi Gençlik Korosu albümünde ise Hekimoğlu, Çay Elinden Öteye, Sille, Gemilerde Talim Var, Kütahya’nın Pınarları, Ayva Çiçek Açmış, Ah Bir Ateş Ver, Ada Sahilleri, Çemberimde Gül Oya ve Arda Boyları eserleri yer alıyor.“FAYDALI BİR ÇALIŞMA OLDU’’
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Müdürü Mustafa Türk, üç yıllık çalışmalarının ürünü olan albümün bu hafta içinde Çerkezköylülerin beğenisine sunulacağını ifade ederek “Albümün yapımında emeği geçen müzik öğretmenimiz Süleyman Özoğul’a koroda görev alan öğrencilerime ve velilerine, albümün hazırlanmasında emek veren firmalara sonsuz teşekkür ederim. Okul olarak amacımız gençlerimizi değişen dünya şartlarına göre en iyi şekilde yetiştirmektir. Sanat bu açıdan bizim en önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Aynı zamanda gençlerimizin kendi müziğimizi tanıması ve bilmesi açısından bu albüm önemli bir adım olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
sanatçı
sanatçı - 7 yıl Önce

güzel düşünmüşsünüz ama kültür bakanlığının kulağına giderse, başınız dertte demek. bilginiz olsun. telif sözleşmesidir bandorldür .....

sanatçı 2
sanatçı 2 - 7 yıl Önce

teşekkür ederiz.ama albüm tamamen yasal çıkıyor..sıkıntı yok yani..

Sezgin Aydın
Sezgin Aydın - 7 yıl Önce

kutlarım süleyman.
çok güzel bir iş başarmışsınız.(gerçi güzelliğine dinleyince karar vereceğim...)başarılarınızın devamını bekliyoruz...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510