ÇTSO’da ‘çevre’ semineri

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde ‘Çevre Mevzuatı ve Uygulamaları’ konu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. ÇETSAN Çevre Sağlığı Hizmetleri firması tarafından yapılan bilgilendirme toplantısında sanayi kuruluşlarının temsilcilerine kanun, yönetmelik ve mevzuatlar çerçevesinde çevre kirliliğine karşın alınabilecek tedbirler anlatıldı.

ÇTSO’da ‘çevre’ semineri
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda, ÇETSAN Çevre Sağlığı Hizmetleri Şirketi tarafından ‘Çevre Mevzuatı ve Uygulamaları’ konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
SANAYİCİLERE ÇEVRE MEVZUATI
Programda ÇETSAN Çevre Sağlığı Hizmetleri Firması'ndan Çevre Mühendisleri Erim Aytekin, Zehra Barut, Alper Gürsoy ve Eda Türkmen bilgilendirmede bulundu. İki oturumdan oluşan seminerin ilk oturumunda Çevre Kanunu’nda yer alan ÇED (Çevre Etki Değeri) ile ilgili hükümler, ÇED çevre izinleri, çevre lisans işlemleri, çevre mevzuatı, sanayinin çevre ile ilgili sorun ve çözüm önerileri konuları anlatıldı. İkinci oturumda ise uzmanlar, katılımcıların sorularını yanıtladı. Çevre Mühendisi Erim Aytekin, sunumunda 'Genel Çevre İzinleri' ve 'Çevre Mevzuatı' hakkında bilgilendirmede bulundu. Çevre izinlerinin alınması için yapılması gereken müracaatlar ve hazırlanması gereken belgeler ile çalışmaları tek tek anlatan Aytekin, bunların mevzuatlarla ilgili yönlerini de anlattı.
ISLAH OSB HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ
banner287
Alper Gürsoy ise 'ÇED Raporlama' ve 'Değerlendirme' işlemlerini anlattı. Gürsoy, ÇED sorunları ve çözüm önerileri hakkında da uzun uzun bilgiler verdi. Çevre Mühendisi Zehra Barut ise 'Mahalli Çevre Kurulu kararları ve Islah OSB Plan Notları' başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Çerkezköy'de yeni kurulan Veliköy Islah OSB ve Karaağaç Islah OSB'deki sanayi kuruluşları için önemli bilgiler veren Zehra Barut'un ardından Eda Türkmen 'Çevre İzinleri ve İşlemleri' konusunda bilgiler verdi. Dört çevre mühendisinin sunumlarını tamamlamasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Konuşmacılar, salondaki az sayıda sanayici ve temsilcilerinin sorularını yanıtladı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306