ÇTSO’dan Saray’a çıkarma

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Saray’a çıkarma yaptı. Sabah kahvaltısında Saraylı esnaf ve ticaret erbabıyla bir araya gelen Tever, ziyareti kapsamında Saray Kaymakamı Hüseyin Öner’i de makamında ziyaret etti. Tever, ziyarette Saray Meslek Yüksek Okulu’nun yapılması planlanan yeni binası için isim verilmesi şartıyla Oda olarak 200 bin TL taahhütte bulundu.

ÇTSO’dan Saray’a çıkarma
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Saray’da bir dizi temaslarda bulundu.
TEVER DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU
Dursun Ali Tever ile ÇTSO yönetim kurulu üyeleri dün saat 08.30’da Saray Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda Saraylı esnaf ve ticaret erbabı ile bir araya geldi. Kahvaltının ardından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever genel bir değerlendirmede bulundu.“İCRAATLARIMIZLA ÖN PLANA ÇIKTIK’’
26 Mayıs Pazar günü Oda’da seçim heyecanının yaşanacağını kaydeden kendilerinin seçine güçlü bir kadro ile hazırlandıklarını söyledi. Görev yaptıkları 4 yıl boyunca üyeleri için en iyisini yapma gayreti içinde olduklarını ifade eden Tever “Bizler söylediklerimizle değil yaptıklarımızla ön plana çıktık. İcraatçı bir yönetim olduk.’’ Dedi. Şimdiye kadar verdikleri tüm sözlerin arkasında durduklarını belirten Tever, kendilerinden önce verilen sözleri de yerine getirdiklerini söyledi.
“TÜM BÖLGENİN ODA’SIYIZ’’
Tever, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın sadece Çerkezköy’ün değil Saray’ın da Ticaret ve Sanayi Odası olduğunu ifade ederek “Bunu da bizler Saray yapmış olduğumuz icraatlarla gösterdik. Görev süremiz içerisinde hem eğitim, hem sağlık hem de emniyet hizmetlerine bütçemiz oranında çeşitli katkılar sunduk. Şimdi de Saray Devlet Hastanesi’nin kalp cihazlarıyla ilgili talebini gündemimize aldık.’’ Dedi.“KATKILARIMIZ SÜRECEK’’
Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Spor Salonu’na yaptıkları 150 bin TL’lik yardım karşılığında ‘Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla yapılmıştır’ yazısının yazıldığını hatırlatan Tever “Saray’a gerçekleştirdiğimiz katkılarımız bundan sonra da devam edecek.’’ Diye konuştu.
“200 BİN TL’LİK KATKI SUNMAYA HAZIRIZ’’
Saray Meslek Yüksek Okulu’nun yapılması planlanan yeni binası için Yönetim Kurulu Üyeleri İsmet Bilecen’in yönetime yardım teklifi getirdiğini açıklayan Tever “Saray Meslek Yüksek Okulu’nun mevcut binası yeterli gelmediğinden yeni bir bina yapılması planlanıyor. Yönetim Kurulu Üyemiz İsmet Bilecen de konuyu gündeme getirdi. Bizlerden bina yapımına katkı isteniyor. Bizler de yönetim olarak isim verilmesi karşılığında 200 bin TL’lik bir katkı sunmaya hazırız.’’ İfadelerine yer verdi.
“ÇALIŞMALARI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR’’
Tever, Sarı Liste’den yönetime aday olan isimlerin mevcut çalışma periyodunda çalışmaları engellemek için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyerek “Her türlü yalan ve iftira ile bizleri karalıyorlar. Meclis toplantılarını engelleyerek bizlerin çalışmalarına sekte vurmaya çalışıyorlar. Ancak aynı kişiler yönetime seçilmek için seçim çalışması sürdürüyorlar. Göreve geldiklerinde ne yapacaklar? Oda çalışmalarını engelleyenler seçildiklerinde üyelere nasıl faydalı olabilecekler?’’ dedi.banner287
“MECLİSİN TOPLANMASI BİZLERİN SORUMLULUĞUNDA DEĞİL’’
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Gürkan Kesim ile Meclis Üyesi Rahmi Yılmaz’ın meclisin toplanmaması için mücadele verdiklerini kaydeden Tever şöyle devam etti: “Kamuoyunda Meclis’in yönetim kurulu nedeniyle toplanamadığına ilişkin bir yargı bulunuyor. Ancak bu yargı gerçeği yansıtmıyor. Meclis, meclis başkanının uhdesinde toplanıyor. Bizlerin yönetim olarak toplantının yapılıp yapılmamasına bir müdahalemiz söz konusu değil. Bizler mecliste sadece biz üyeyiz. Meclisin icra kurulu, meclis başkanıdır.’’
“ODA’YI DÜZLÜĞE ÇIKARDIK’’
Saray Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Spor Salonu’na yardım sözünün kendilerinden önceki yönetim zamanında verildiğini söyleyen Dursun Ali Tever “Bizler, verilen sözü yerine getirdik. Göreve geldiğimizde Oda’yı borçla teslim aldık, elektriklerimiz kesikti. Görev süremiz içerisinde bizden önceki dönemde fazla alınan aidat, ekspertiz ve kapasite raporları için ödemeler yaptık. Bunları çözüme kavuşturarak Oda’yı düzlüğe çıkardık.’’ Diye konuştu.
“SEÇİM YATIRIMI DEĞİL’’
Saray Meslek Yüksekokulu’nun yapılması planlanan yeni binası için verdikleri yardım taahhüdünün bir seçim yatırımı olmadığını söyleyen Tever “Biz seçilelim veya seçilmeyelim alacağımız karar uygulanacak.’’ Dedi.
“TOPLAM KALİTEYİ ARTIRACAK ÇALIŞMALAR DESTEKLENMELİ’’
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu Üyesi R.Tahir Eke, Çerkezköy ve Saray’da toplam kaliteyi artıracak çalışmaların desteklenmesi gerektiğini ifade ederek “Toplam kalitenin artması için eğitim kurumları, sağlık kurumları gibi kurumların sayıları artmalıdır. Bunun için işbirliği içerisinde hareket edilmesi gerekmektedir.’’ Diye konuştu.KAYMAKAM ÖNER DESTEK İSTEDİ
Kahvaltı programının ardından Dursun Ali Tever, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve beraberindeki heyetle Saray Kaymakamı Hüseyin Öner’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Öner, Saray Meslek Yüksek Okulu’nun yapılması planlanan yeni binası için ÇTSO heyetinden destek istedi. Mevcut Saray MYO binasının yetersiz kaldığını ifade eden Kaymakam Öner “Mevcut binanın yetersiz kalması nedeniyle yeni derslikler açılamıyor. Namık Kemal Üniversitesi de yeni binaya kaynak desteği halinde olumlu bakıyor. Saray Meslek Yüksek Okulu’na yeni bina yapmak için dernek kurduk, faaliyetlerimizi de bu dernek çatısı altında sürdüreceğiz.’’ Diye konuştu.“YARDIM TEKLİFİ RESMİYETE DÖKÜLMELİ’’
Kaymakam Öner, yapılacak yardıma göre ÇTSO’yu onore edebileceklerini ifade etti. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, yardım teklifinin resmiyete dönmesi gerektiğini ifade ederek, yardım karşılığında ÇTSO’nun isminin okula veya okulun bir bölümüne verilmesini istediklerini söyledi. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.
ÇEŞİTLİ ZİYARETLERDE BULUNDULAR
Ziyaretin ardından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever beraberindeki heyet ile birlikte Saray Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu. Sonrasında Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile aynı zamanda Saray Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen’i makamında ziyaret eden ÇTSO heyeti esnaf ziyaretinin ardından ziyaretini sonlandırdı.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 16:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

güzelde, seçime haftalar kala böyle bir icraat atağı ne kadar etik? kaldıki harcama yapmak için yönetim kararı lazım. o kadar duyarlıydınızda niye seçime 2 hafta kala gittiniz oralara diye soranda yok, para lafını duyan susmuş.

termelı mehmet
termelı mehmet - 6 yıl Önce

tever gurubuna basarılar

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510