Dernek yönetimi destek bekliyor

İnşaatına geçtiğimiz aylarda başlanan Çerkezköy İmam Hatip Lisesi’nin inşaatı, maddi imkansızlıklar nedeniyle yavaşladı. İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatama Derneği Başkanı Sait Yazı, “Halkın desteğiyle yapılacak olan bu kurumun tamamlanması için, esnaftan sanayiciye herkesin desteğine ciddi ihtiyacımız var.” dedi.

Dernek yönetimi destek bekliyor
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - İnşaatı Çerkezköy’de büyük heyecan uyandıran İmam Hatip Lisesi’nin yapımını üstlenen Çerkezköy İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatama Derneği, önceki gün gerçekleştirdiği genel kurul ile daha geniş yelpazeli bir yönetim oluşturdu.
DESTEĞE İHTİYAÇ VAR
Genel Kurul’da Dernek Başkanlığı’na seçilen Sait Yazı, tamamı halkın yardımlarıyla yapılacak olan İmam Hatip Lisesi’nin inşaatının maddi imkansızlıklar nedeniyle sekteye uğradığını ifade ederek “İçerisinde camisi ve yurt binasının da bulunacağı İmam Hatip Lisemizin inşaatında 3’üncü kata çıkıldı. Gelinen noktada, inşaatın devam edebilmesi için hayırseverlerin desteğine ciddi ihtiyaç var. Biz de, dernek yönetimimiz ile birlikte, esnaf, sanatkar ve sanayicilerimizi ziyaret edip, desteklerini talep ediyoruz. İlçemize manevi anlamda da büyük katkısı olacak bu önemli okulumuzun, halkımızın himmetleriyle planlanan zamanda bitirileceğine inanıyoruz.” Diye konuştu.
SİZİN DE BİR TUĞLANIZ OLSUN
Çerkezköy’ün uzun yıllar özlemini çektiği İmam Hatip Lisesi’ne yapılacak her yardımı önemsediklerini vurgulayan Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Yegin de “Çerkezköy’deki herkesin, imam hatip lisesinin temelinde en azından bir tuğlası olmasını istiyoruz. Bu anlamda, yapılan 1 TL’lik yardımın bile manevi değeri büyüktür.” Diyerek, herkesten, imkanları ölçüsünde yardım beklediklerini söyledi.
banner287
1200 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ OLACAK
Yeni Dernek Yönetimi’nde de yer alan Dernek eski Başkanı İsmail Karaöz ise, okulun 40 derslikli ve 1200 öğrenci kapasiteli olacağını belirtti. İmam Hatip Lisesi'nin içerisinde 1000 kişilik konferans salonu, uygulamalı bir mescit, çok amaçlı spor salonu ile Bilim ve Teknoloji Sınıfı'nın da bulunacağını vurgulayan Karaöz, Çerkezköy İmam Hatip Lisesi’nin Kapaklı, Büyükyoncalı, Saray ve Büyükçavuşlu’dan da öğrenci alacak kapasiteye sahip olacağını ifade etti.
YENİ YÖNETİMDE KİMLER VAR?
Bu arada, Sait Yazı’nın başkanlığında şekillenen yeni yönetimde İsmail Karaöz, Avukat Erdoğan Ünal, Ali Ertem, İrfan Demir, R.Tahir Eke, Tuncay Yeğin, Tekin Güldal, Mehmet Danyeli, Ercan Erdoğan, Dr. Gökhan İnce, Hasan Acar, A.Gani Yüce, Yavuz Kayaalp, Av. Ziya Osmanoğlu ve Şahin Çalışkan yer alıyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306