Edebiyatçı-Yazar Karagöz; ‘Yapılan provokasyondur’

‘Kültürümüz ve Fikriyatımız’ isimli kitabıyla adından söz ettiren Edebiyatçı-Yazar Zeki Karagöz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde BDP heyetinin Karadeniz turuna değinen Karagöz ziyareti bilinçli yapılmış bir provokasyon olarak değerlendirdi.

Edebiyatçı-Yazar Karagöz; ‘Yapılan provokasyondur’
ÇerkezköyBakış - Edebiyatçı-Yazar Zeki Karagöz, BDP’li milletvekillerinin Sinop’a gerçekleştirdiği ziyaretinin provokasyon özelliği taşıdığını söyledi.
“MİLLETİ TAHRİK EDİYORLAR’’
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Zeki Karagöz, BDP heyetinin Karadeniz turu ve Sinop’ta uğradığı saldırıya değinerek ”Terörist başı Öcalan’ın adeta Türk milletinden öç alırcasına kendisinin belirlediği milletvekillerinden oluşan heyetini Sinop’a gitmesi, milliyetçi özellikleri ağır basan Karadeniz halkını provoke etmiştir.” Dedi. Bunun bir strateji olduğunu ifade eden Karagöz, önümüzdeki günlerde benzer provokasyonların olabileceğini kaydetti.
“FIRSAT VERMEMELİYİZ’’
Türk istihbaratı ile birlikte güvenlik ve kolluk güçlerinin şu günlerde teyakkuz halinde olması gerektiğini belirten Karagöz,”Vatanını sevmek demek bu olayda prim vermemek demektir. Bu karışıklıklar tamamen ülkenin refah ve huzurunu bozmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmektedir. Onlara bu fırsatı tanımamalıyız.” Şeklinde konuştu.
“KİN VE ÖFKE BİTSİN’’
Kürt vatandaşların bu ülkeye sıkı sıkıya bağlı olduklarını kaydeden Karagöz ”Onlar bu büyük oyuna kurban edilmek isteniyor. Bu ülkede Türklük ve Müslümanlık birbirini tamamlayan iki unsurdur. İslamiyet bize herkesi kucaklamayı emrediyor. Bu bütünlüğümüzü korumalı kin ve nefreti bitirmeliyiz.” değerlendirmesini yaptı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510