Engelli rampası için dilekçe verdiler

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube yönetiminden Şengül Civan ile Meral Dağaşan, Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş’ü ziyaret ederek, bir börek salonu ile engelli bir vatandaşın oturduğu apartman girişine engelli rampası yapılması için dilekçe sundular.

Engelli rampası için dilekçe verdiler
ÇerkezköyBakış - Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi yönetiminden Şengül Civan ile Meral Dağaşan, Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş'ü ziyaret etiller.
“ESNAFTA BİZİM GİBİ DİLEKÇE VERSİN’’
Önceki gün saat 15.30’da gerçekleşen ziyarette dernek üyeleri Dernek üyeleri, "Bizler dilekçe vererek iş yerlerine engelli rampası yapılmasını istiyorsak, Çerkezköy esnafının da bizler gibi engelli rampası yapılması için dilekçe vermelerini istiyoruz” şeklinde konuştular.
“BAZI ESNAFLAR BAHANE ÜRETİYORLAR’’
Şengül Civan ile Meral Dağaşan engellilerin lokanta, kuaför ve benzeri işletmelere gitme ihtiyacı duyduğunda zorluk çektiklerini söyleyerek, “Bizler de bu yerlere rahatlıkla gitmek istiyoruz. Engelli rampası talebinde bulunduğumuz da bazı esnaflar dükkanlarının kira olduğunu söylerken, bazı esnaflar da engelli rampasının ekonomik olarak külfet olduğunu belirterek bahane üretiyorlar. Artık bu bahanelerin ortadan kalkmasını istiyoruz. Çerkezköy Belediyemizin esnafa engelli rampası konusunda yardımcı olacağını duyurmak istiyoruz. ” ifadelerine yer verdiler.
BELEDİYE OLARAK HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ
banner287
Fevzi Paşa Mahallesi'nde bulunan bir börek salonu ile bir engelli vatandaşın yaşadığı apartmanın girişine engelli rampası yapılması yönünde taleplerin yazılı bulunduğu dilekçeleri teslim alan Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş,"Herkes yeter ki engellilere yardımcı olmak niyetinde olsun. Devletimizin yasalar çerçevesinde standardını belirlediği engelli rampaları var. Biz bu standartlar kapsamında yapılmasını sağlarız. Engelli girişleri bulunmayan bu doğrultuda talepleri olan ister kamu kurumu olsun isterse esnaf, özel işyeri sahipleri olsun bir dilekçe ile müracaat etmeleri halinde gereğini belediye olarak yapacağız. Esnafımız engelli rampalarını kendileri de yapabilir bizde yapabiliriz. Kendileri yaparsa teknik manada yardımcı oluruz, ‘biz yapamıyoruz’ derlerse o zaman belediye olarak biz de yaparız” dedi.
“TASARIM ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ’’
Yapılan tüm düzenlemelerde belediye olarak engelli kullanımını dikkate aldıklarını ifade eden Gümüş, “Her çalışmamızda engellileri düşünüyoruz. Şimdi orman piknik alanında bir düzenleme yapacağız. Burada engelliler için yürüme bantları ve engelli tuvaletleri de yapacağız. Örnek bir engelli tuvaleti olması için şu anda çalışmalarımız sürüyor. Kent merkezinde de bazı noktalara engelli tuvaleti yapmayı planlıyoruz. Şu anda bunun tasarım çalışmasını yapıyoruz” diye konuştu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306