Engelliler Yaşamevi’ni Başbakan Erdoğan açacak

Yapımı Çerkezköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Engelliler Yaşamevi’nin resmi açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Engelliler Yaşamevi’ni Başbakan Erdoğan açacak
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi tarafından Barbaros Caddesi üzerinde yapılan ‘Engelli Yaşam evi’ açılış için gün sayıyor.
ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ
Çerkezköy Belediyesi tarafından engelli vatandaşların hayatını birçok açından kolaylaştırma amacıyla yapılan ve Türkiye’ye örnek olacak Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Engelliler Yaşam Evi’nde çalışmalar tamamlandı. Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri ekipleri son olarak bahçe düzenlemesi ve yatakhaneler ile merkezin gösteri salonunda düzenleme yaptı. Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş, "Pazartesi günü Belediye olarak biz işimizi bitirip teslim yapacağız. Artık bundan sonrası Sakatlar Derneği'ne kalmış."diye konuştu.
SON DÜZENLEMELER YAPILIYOR
Engelliler için bina yapmakla kalmayan belediye birçok donatıyı da yaptı.  Engelliler Yaşam Evi’nde kalacak engelliler ve buradan faydalanacaklar için bahçe düzenlemesi de yapıldı. Hiçbir engelin bulunmadığı düz beton zeminden oluşan bahçenin dört bir yanı da ağaçlandırıldı. İçerisinde engellilerin vakit geçirebileceği salıncak bulunan bahçenin peyzajını da Belediye görevlileri gerçekleştirdi. Teslim edildikten sonra ihtiyaç sahibi bazı engellilerin barınması için yatakhanelerin içerisine yatak, elbise dolabı, masa ve sandalye yerleştirmeyi ihmal etmeyen Belediye, mutfak malzemelerini de temin etti. Çerkezköy Belediyesi, Eğitim Öğretim ve Yaşam Evi’nin gösteri salonunun düzenlemesini de yaptı. Belediye, engellilerin tiyatro, müzik, konferans gibi etkinliklerini yapabileceği gösteri salonunun hazırlanmasını da gerçekleştirdi.

banner287


AÇILIŞI BAŞBAKAN YAPACAK
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi'ne teslim edilecek Engelliler Yaşam Evi’nin resmi açılışı da 12 Mayıs'ta yapılacak. 12 Mayıs'ta Tekirdağ'a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışın yapılması beklenen Eğitim Öğretim ve Yaşam Evi engelli vatandaşlara eğitim, öğretim, rehabilitasyon ve barınma hizmetleri verecek. 1220 metrekare alanda kurulan, 5 kat ve terastan oluşan binada, yüzme havuzundan spor merkezine, eğitim üretim odalarından lokale kadar her türlü detay düşünülürken, kimsesiz engellilerin konaklayacağı alanlar da mevcut. Binada ayrıca, fiziksel engelli vatandaşların önündeki en büyük engellerden biri olan ‘Merdiven’ ise bulunmuyor. Binada asansör ve basamaksız dönel bir merdiven bulunuyor.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510