Ertem: Empati ve Sempati Siyaseti yapıyoruz

AK Parti Genel Merkezi tarafından Çerkezköy’de düzenlenen Siyaset Akademisi’ni başarıyla tamamlayan mezunlara, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu tarafından sertifikaları verildi. Törende yer alan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Çerkezköy’ün, girilen tüm seçimlerde, AK Parti’yi birinci parti yaptığını vurgulayarak “Çerkezköy, Trakya’daki gururumuzdur.” İfadelerini kullanırken, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ise, Çerkezköy’deki başarılarının altında empati ve sempati siyasetinin yattığını söyledi.

Ertem: Empati ve Sempati Siyaseti yapıyoruz
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Sanayi ve Ticaret Odası kongre salonunda saat 18.00’de başlayan AK Parti Siyaset Akademisi Sertifika ve Rozet Takma Töreni’ne, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Karaca, Abdurrahman Çiçek, Ercan Çorbacı, Malkara Belediye Başkanı Birol Kaya, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaattin Demirbağ, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyeleri ile Akademi’den mezun olan isimler katıldı.
ONA DOYAMAMIŞTIK
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaattin Demirbağ, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu, Çerkezköy’de görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek “Sayın Genel Başkan Yardımcımız, en son referandum öncesi Çerkezköy’e gelmişti. O gün yaptığı konuşmaya doyamamıştık. Bugün Allah tekrar bir arada olmayı bize nasip etti. Kendisine teşekkür ediyorum.” Dedi.
AK PARTİ’YE BEKLİYORUZ
Siyaset Akademisi’nin, tüm parti mensuplarına açık olduğunu dile getiren Demirbağ “Mart -Nisan dönemi siyaset akademisi kayıtlarına bugün itibariyle başlayacağız. Biz bizi biz yapan değerlere saygılı, din, dil, ırk ayırımı yapmaksızın herkesi bu akademiye bekliyoruz.” Çağrısını yaptı.SİZ BİZE YAKIŞIYORDUNUZ
Demirbağ’ın ardından konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut ise, Demokrat Parti Genel Başkanlığı da yapan Süleyman Soylu’ya “Siz daha önceki partilerinizde de siyaseti çok güzel siyaset yapıyordunuz. Ama siz AK Parti’ye yakışıyordunuz. Partimize, hoş geldiniz.” İfadelerini kullandı.
EMPATİ VE SEMPATİ SİYASETİ
banner287
Programda konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem de, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin geleceğini yönlendirecek, şehirlerin dizayn edilmesini sağlayacak insanların yetiştirilmesini sağlayacak bir akademi başlattığını ve bunun bir örneğinin de Çerkezköy’de başarıldığını kaydederek, Akademi’nin Çerkezköy’de düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.Türkiye’nin geleceği için temiz siyaset yapmanın şart olduğunu belirten Ertem, “Temiz siyaset yaptığımız sürece daha başarılı olacağız. Siyaset hayatın her alanında var önemli olan bu siyaseti, sadece bir ‘politika’ olarak anlamamaktır. Siyaseti ‘empati’ ve ‘sempati’ kurarak geliştireceğiz.” Şeklinde konuştu.GURURUMUZ ÇERKEZKÖY
Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur ise, AK Parti’nin ‘İlklerin Partisi’ olduğunu ifade ederek “Siyaset Akademisi’ni düzenleyen ilk parti de Ak Parti’dir. İnşallah katılan arkadaşlar ülkemize hayırlı hizmetler verirler.” Dedi. Çerkezköy’ün AK Parti için taşıdığı öneme de dikkat çeken Kambur “Çerkezköy bizim gururumuzdur.Partimiz  kurulduğundan bu yana Türkiye ortalamasına yakın oy veren Çerkezköylüler’i kutluyorum. Tekirdağ genelinde, arzu ettiğimiz noktada değiliz ama, bu gidişi, teşkilatlarımız ve diğer partilerden gelen yeni arkadaşlarımızla, önümüzdeki seçimde değiştireceğiz.” İddiasında bulundu.
HAS PARTİ VE DP İLÇE BAŞKANLARI AK PARTİLİ OLDU
Törende, daha önce Demokrat Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı yapan Reşat Bahar ve Zafer Yavuz ile Has Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı yapan Ercan Erdoğan, Kızılpınar Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Şenses, Has Parti Tekirdağ Milletvekili Adayı Tahir Eke’nin de aralarında bulunduğu bazı isimlere AK Parti rozeti taktı.
AKADEMİ MEZUNLARINA SERTİFİKA
Programın sonunda Siyaset Akademisi mezunlarına sertifikaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve diğer AK Partili üyeler tarafından verildi. En yüksek puanla Siyaset Akademisi Tekirdağ Birincisi olan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da plaket ile ödüllendirilen Dr.Necati Karaoğlu’na sertifikası, Süleyman Soylu tarafından verildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEMOKRAT
DEMOKRAT - 6 yıl Önce

Has partililerin akp ye geçmiş olmasına hiç şaşırmadık ikiside Erbakanın devamı ama bizim demokratlar hakikaten bizi şaşırttı,uzaktan yakından alakamız yok onlarla,hangi vaatler uğruna acaba akpye geçtinizz sorusunu sormaktan alamıyorum kendimi,kanımca siz demokrat değil ancak ÇIKARCI olursunuz,çıkarlarınız içinde yapamayacağınız şey yoktur sözde DEMOKRATLAR sizi......

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306