Gerçekler halka anlatılmıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Çerkezköy Samsunlular Derneği’nin açılışı için geldiği Çerkezköy’de, MHP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Aynı anda ilçe teşkilatını ziyaret eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği üyeleri ile de bir araya gelen Şimşek; “Çözüm süreci ile ilgili gerçekler halka anlatılmıyor. Silahların susmasına karşılık ne verildiği kamuoyuna anlatılmıyor. Biz MHP olarak mitinglerle bu gerçekleri halka anlatacağız. Halk gerçekleri bildiğinde bu duruma prim vermeyecektir.” dedi.

Gerçekler halka anlatılmıyor
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Samsunlular Derneği’nin açılış törenine katılmak üzere Çerkezköy’e gelen MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.
MHP İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ
Önceki gün saat 11.40’ta gerçekleşen ziyarette MHP İlçe teşkilatı başkan Koray Önsel önderliğinde tam kadro Milletvekili Cemalettin Şimşek’i karşıladı. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette Şimşek,”Samsun’da geçtiğimiz günlerde birçok gazi ve şehit ailesini ziyaret ettik. Malum süreçten dolayı bir hayli yaralılar. Bugün Türkiye’de yaşanan bu sürecin kökü 1918 yılına gitmektedir. O zamanın Amerika Birleşik Devletleri başkanı Wilson, Ortadoğu ve Avrupa için haritasını çizmiş ve uygulamaya koymuştur. Wilson o dönemde Anadolu’da bir Türk Devleti kurulmasını prensiplerine eklemiş ve kuzey Irak’ta da bir Kürt devleti kurulacağının sinyallerini de vermiştir. Şu an ki durum bunun bir devamıdır.” dedi
“SORUN PKK SORUNUDUR”
Milliyetçi Hareket Partisi’nin sürece karşı dik durmaya çalışan tek parti olduğunu söyleyen Şimşek  “Kürt sorunu olarak lanse edilen ancak sadece PKK sorunu olarak gözler önüne serilen gerçekleri Mecliste anlatmaya çalışıyoruz. Biz bu süreçte yalnız bırakıldık. Tuzak sorularla biz barış istemeyen bir konuma düşürülmeye çalışılıyoruz.” ifadelerini kullandı.
“BÖLGEDE DEMOKRATİK BİR ORTAM YOK”
BDP ve PKK’nın bölge halkına karşı uyguladığı baskı neticesinde halkın oyunu demokratik bir ortamda atamadığını savunan Şimşek “AKP de keza aşiret reisleri vasıtası ile Güneydoğu’dan oy temin ediyor. Onların devlet işlerinin rahat görülmesi karşılığında haksız oy alıyor.” şeklinde konuştu.


banner287

“ELLERİN KOLLARINI SALLAYARAK GİDİYORLAR”
Çözüm sürecinde yaşanan silahlarını bırakarak ülke dışına çıkma konusuna da değinen Şimşek; “Bu teröristlere müdahale edilmesi gerekir aksi suç teşkil eder.  Adalet Bakanı’na bu konuyu sordum, kendisi de bana, ‘kesinlikle bir yere gidemezler, giderlerse suç işlemiş oluruz’ dedi. Ama adamlar ellerini kollarını sallayarak ülkeden çıkıyorlar ve Devlet bu duruma seyirci kalıyor” dedi.
Terör örgütü mensuplarının sınır dışına çıkmalarına izin veren görevliler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden Şimşek; “Sınırda görevli olan personel hakkında, ‘Kanunsuz emre itaat etmek’ suçu kapsamında suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.
 “MİLLET GERÇEKLERİ BİLSE İZİN VERMEZ”
İktidarın medyayı baskı altına alıp, birçok gerçeği kamuoyuna yansıtmayarak gerçeği gizlediğini belirten Şimşek; “Çözüm süreci ile ilgili gerçekler halka anlatılmıyor. Silahların susmasına karşılık ne verildi, kamuoyuna anlatılmıyor. Biz MHP olarak mitinglerle bu gerçekleri halka anlatacağız. Halk gerçekleri bildiğinde bu duruma prim vermeyecektir.” şeklinde konuştu.
“HANGİ ŞEHİT AİLESİNE GİTTİLER”
Konuşmasının sonunda ise Şimşek, akil adamların şehit ve gazi ailelerini ziyaret etmediklerini belirterek,”Ben bu kadar akil insan içinde bir tanesinin gazi ve şehit ailesini ziyaret edenini görmedim.” İfadelerini kullandı.
Haber: Savaş Akyıldırım

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510