Halk Eğitim yıl sonu sergisi açıldı

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2015-2016 yılında açılan kurslarda kur oluşturulan eserler

Halk Eğitim yıl sonu sergisi açıldı
Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi 2015-2016 kurs dönemi eserleri yıl sonu sergisiyle görücüye çıktı. Ebru ve ahşap süsleme, makine el nakışları, rölyef, giyim teknolojisi ile ev aksesuarlarından oluşan yıl sonu sergisi 3 gün ziyarete açık kalacak.

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2015-2016 yılında açılan kurslarda kur oluşturulan eserler  

AÇILIŞI YAPILDI


Kapalı Otopark üzerinde dün saat 16.00’da düzenlenen sergi açılışına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Merkez Komutanı Binbaşı Fuat Dönmez, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Hayri ile Abdullah Nair, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Akman, okul müdürleri, kurs öğreticileri, kursiyerler ile çok sayıda davetli katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ


Programın açılış konuşmasını Çerkezköy Kaymakam Metin Kubilay yaptı. Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde her yıl açılan kurslarda meydana getirilen eserlerin yıl sonu sergisiyle beğeniye sunulduğunu söyleyen Kaymakam Kubilay “Bu sergilerimizi kurs merkezlerimizde açıyorduk. Talimatım üzerine ilk kez sergi açılışını açık alanda yapıyoruz. Vatandaşlarımızla iç içe olmak anlamında faydalı olduğuna inanıyorum. Kurs sergisi için uygun bir yer olmuş. Emeğe geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”


Halk Eğitim faaliyetine büyük önem verdiğini belirterek sözlerini sürdüren Kaymakam Kubilay “Halk eğitimi bünyesindeki kurs faaliyetlerinin daha da çeşitlenmesini ve bu kurslara daha çok kursiyerlerin katılmasını istiyoruz. Halk eğitim kursları bilgi ve becerilerin öğrenildiği, istihdam olanağı sağlayan, geleneksel el sanatlarının gelişimine katkı sağlayan, meslekte yükselmeye faydalı olan kurslardır. Bir anlamda da yetişmiş işgücünü olarak kalifiye eleman talebini karşılaşması bakımında da önemli kurslardır.” ifadelerine yer verdi.“1000 KURS HEDEFİYLE BAŞLADIK”


Çerkezköy’de 2014 yılı Ocak ayında başlattıkları Halk Eğitim kampanyasında 1000 kurs ile 15 bir kursiyerin katılımını hedeflediklerini hatırlayan
Kaymakam Kubilay şöyle devam etti: “2 yıl içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde 1473 kurs, 32 bin 489 kursiyere ulaştık. Sayıları karşılaştırdığımızda hedefimizi katlamış bulunuyoruz. Bu anlamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğümüz idarecilerine ve kurs öğreticilerimize çok teşekkür ediyoruz.”  

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”


Kaymakam Kubilay, kurs faaliyetleri okuma-yazma kurslarına ayrı bir önem verdiklerini belirterek “En büyük hedeflerimizden biri de okuma yazma oranını üst seviyeye çıkarmaktı. Açtığımız 66 kursta 570 vatandaşımız okuma-yazma öğrenerek belge almaya hak kazandı” dedi. Açılan 230 mesleki ve teknik eğitim kursuna 5 bin 826 kursiyerin katıldığını açıklayan Kaymakam Kubilay “Sanayi bölgemizde kalifiye eleman ihtiyacına katkı sunuyoruz. Ayrıca sosyal-kültürel kurslar da düzenliyoruz. Bu anlamdaki kursların halkımızı bir araya getiriyor, kaynaşmalarını sağlıyor. Bu çerçevede 290 kursa 7 bin 533 kursiyer katıldı.” diye konuştu.

YENİ HEDEF 50 BİN KURSİYER


2015-2016 döneminde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 586 adet kurs açıldığı bilgisini veren Kaymakam Kubilay “Bu kurslarımıza 13 bin 921 kursiyer katılarak belge almaya hak kazandı.” dedi. Kursların vatandaşlar ile devlet arasında köprü vazifesi gördüğünü söyleyen Kaymakam Kubilay “Devlet-vatandaş işbirliğine halk eğitim kursları güzel bir örnektir. Halk eğitim faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Daha şimdiden yeni dönemin hazırlıklarına başlayacağız. Faaliyetlerimize ara vermeyeceğiz. Her mahalleye, her eve ulaşmak istiyoruz. Yeni dönem hedefimizi 50 bir kursiyer olarak belirledik” diye konuştu.AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ


Kaymakam Kubilay’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında kurs öğreticilerine birer çiçek takdim edilirken kursiyerlere ise sertifikaları verildi. Serginin açılış kurdelesini Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Merkez Komutanı Binbaşı Fuat Dönmez ile İlçe Halk Eğitimi Necmi Akman birlikte kesti.

3 GÜN AÇIK KALACAK


Protokol ile davetliler eserleri tek tek inceledi. Sergide 2015-2016 yılında açılan ebru ve ahşap süsleme, makine el nakışları, rölyef, giyim teknolojisi, ev aksesuarlarından oluşan sergi 3 gün açık kalacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 19:02

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510