Köln Korosu Çerkezköy’de sahne aldı

Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’da birçok konser veren Deutz Chor, Çerkezköy’de sahne aldı.

Köln Korosu Çerkezköy’de sahne aldı
Dünyanın birçok kentinde konser veren Köln Korusu (Deutz Chor), ‘Sanat ve Sanayi-Bir Kültür Köprüsü’ sloganıyla Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda sahne aldı. Hattat Holding işbirliğiyle düzenlenen konsere ilgi yoğun olurken, müzikseverler Schubert’ten Brahms’a, Wagner’den Verdi ve Rossini’ye dünyaca ünlü klasikleri, 110’dan fazla koristten oluşan dev ekipten dinledi.

Çerkezköy Bakış -
Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’da birçok konser veren Deutz Chor, Çerkezköy’de sahne aldı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Hattat Holding işbirliğinde ‘Sanat ve Sanayi-Bir Kültür Köprüsü’ sloganıyla OSB Konferans Salonu’nda önceki akşam saat 19.00’da başlayan konsere katılım yoğun oldu. Konseri Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Dt.Ayşe Doğan, Hattat
Holding ile Hema Endüstri yöneticileri ile çok sayıda müziksever izledi.MÜZİK ZİYAFETİ SUNDULAR

Konserde, müzik aracılığı ile şirket kültürü ve sanatsal iddia arasında köprü kuruldu. Müzikseverler Schubert’ten Brahms’a, Wagner’den Verdi ve Rossini’ye dünyaca ünlü klasikleri, 110’dan fazla koristten oluşan dev ekipten dinledi.

1946 YILINDA KURULDU

1946 yılında bir şirket korosu olarak kurulan, 110'dan fazla korist ile Almanya'nın en büyük ve en önemli koroları arasında yer alan Deutz Chor (Köln Korosu) 70 yıldır birçok değerli sanat yönetmeni ile sanatsal ve müzikal çeşitliliğini geliştirerek bugünkü üst düzey performansına ulaştı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 17:28

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510