Komisyon kararları oy birliğiyle kabul edildi

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Kasım ayı meclis toplantıları dün yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı. Belediye Başkan Vekili Yüksel Sevil Başkanlığı’nda yapılan toplantıda komisyon kararları oy birliği ile kabul edildi.

Komisyon kararları oy birliğiyle kabul edildi
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısını ikinci oturumun ardından tamamlandı.
İKİNCİ OTURUM DÜN YAPILDI
Belediye Başkan Vekili Yüksel Sevil başkanlığında meclis salonunda saat 14.00’da başlayan toplantıya açılış ve yoklama ile başlandı. Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderilen Çerkezköy sınırları içerisindeki 10 adet muhtelif parsellerdeki Belediye hisselerinin satışının müzakeresi görüşülerek Komisyon görüşü doğrultusunda oy birliği ile satışı kararlaştırıldı.
KİRA SÜRESİ UZATILDI
Gündemin 3. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Aile Sağlığı Merkezleri hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, Aile Hekimlerine tahsis edilen Belediye’ye ait yerlerin 4 yıllığına yeniden orada görev yapan Aile Hekimlerine aylık 680 TL kira bedeli ile tahsis edilmesi ve her yıl enflasyon oranında kira artışı yapılması Komisyonların görüşleri doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
VELİKÖY PLAN NOTLARINA DEĞİŞİKLİK
banner287
Gündemin dördüncü maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Veliköy plan notlarında değişiklik yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi İmar Komisyonu’nu raporu doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Meclis gündeminin 5. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün İstasyon Mahallesi 261 ve 262 nolu adalar arasında kalan alana ait plan değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi de görüşülerek İmar Komisyonu’nu raporu doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
KARARLAR OY BİRLİĞİYLE ALINDI
Gündemin 6. maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Kızılpınar plan notlarında değişiklik yapılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildikten sonra gündemin yedinci maddesinde Plan ve Proje Müdürlüğü’nün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün plan tadilatlarıyla ilgili kurum görüşleri hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi de İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
LPG’LER İÇİN YER BAKILACAK
Belediye Meclis toplantısı son olarak Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün LPG Tüpü depolama alanı kiralama süresi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresini görüştü. Bu gündem maddesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun yeni yer bakılması ve konunun bir sonraki Meclis toplantısında yeniden görüşülmesi yönünde aldığı tavsiye kararı Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi.  Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Belediye Başkanvekili Yüksel Sevil, Aralık ayı Meclis toplantısının 1 Aralık Salı günü yapılacağını açıklayarak, Kasım ayı Meclis toplantısını kapattı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 18:43

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306