Meclis komisyon kararlarını onayladı

Çerkezköy Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı.

Meclis komisyon kararlarını onayladı
Çerkezköy Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı. İkinci oturumda bir önceki meclis oturumunda komisyonlara havale edilen konulara görüşülerek karara bağlandı.

Çerkezköy Bakış -
Çerkezköy Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı yapılan ikinci oturumun ardından tamamlandı.
İKİNCİ OTURUM DÜN YAPILDI
Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda dün saat14.00’da başlayan toplantıya açılış ve yoklama ile başlandı. Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında yapılan toplantıda bir önceki oturumda komisyonlara havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı. İkinci gündem maddesinde Plan Bütçe Komisyonu’nun 2014 Mali Yılı’nda kalemler arası aktarma ile ilgili verdiği karar görüşüldü. Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, kalemler arasında 13 milyon 125 bin TL aktarma yapılacağı ve komisyonun talebi oy birliği ile kabul ettiği belirtilirken, Başkan Akay ve Meclis Üyeleri de komisyon kararını oy birliği ile kabul etti.
HİSSE SATIŞLARI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Meclis ardından, İmar Komisyonu’nun, belediye hisseleri satışı ile ilgili maddeyi görüşürken, yapılan bilgilendirmenin ardından, komisyonun oy birliği ile aldığı olur kararı, Meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi.
banner287CAFEROĞLU: “SIKINTI YAŞARIZ”
Toplantının devamında, İmar Komisyonu’nun, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, 502 ada 8 numaralı parselde plan değişikliği yapılması yönündeki taleple ilgili kararı görüşüldü. İmar Komisyonu’nun talebin kabulü yönünde oy birliği ile aldığı tavsiye kararının ardından konuşan AK Parti Meclis Üyesi Seyithan Caferoğlu, ilgili yerde daha önce imar düzenlemesi yapıldığını, yeniden yapılması durumunda sıkıntı yaşanabileceğini söyledi ve çekimser yönde oy kullanacağını ifade etti.
AK PARTİ ÇEKİMSER KALDI
İmar Komisyonu, talebi oy birliği ile kabul ederken, Caferoğlu’nun fikrini dile getirmesinin ardından, AK Parti Grubu adına konuşan Meclis Üyesi Dr.Remzi Garip,  grup olarak çekimser oy kullanacaklarını belirtti. Yapılan oylama sonucunda, 502 ada 8 numaralı parselde imar plan değişikliği yapılması, AK Parti Grubu’nun çekimser oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantıda son olarak, Plan Bütçe Komisyonu’nun Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği ile ilgili verdiği kararı görüşülürken, Meclis komisyonun aldığı onay kararını oy birliği ile kabul etti. Son gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Çerkezköy Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.  

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 18:46

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
fevzipaşalı
fevzipaşalı - 5 yıl Önce

sayın chp li belediye başkanı; belediyeye bazı sorular soruyoruz bakıyorum sizi hiç ilgilendirmiyor.çok iyi niyetle duymadığınızı düşünerek sana tekrar soruyor,tüm chp ilgili ve yetkililerin dikkatine sunuyorum. 1- ramazan ayında dağıtılan erzak paketleri kimden, kaça alındı,bu şirket çerkezköy de hangi esnafa mal veriyor,belediyeye paketleri verirken bu esnafa komisyon verdi mi?2-atatürk caddesi orta refüj boyama işi kaça bölündü ,boyama işini kimler kaç bin liraya yaptı .işi alanlar boyaları kimden aldı?3-teski nin çerkezköydeki kazı işlerini neden hep aynı müteahhit yapıyor,aylık teski ye kaç bin liralık fatura kesiyor,bu kişi chp üyesimidir?bu güne kadar chp li yetkililer sorulara cevap veremedi bu soruların cevabını kamuoyu ile paylaşın ki akp den farkınız olsun.yoksa değişen bir şey yok ha akp,ha chp.ha vahap,ha ali..

vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

adam gibi adını soyadını yazıp bir dilekçe versen dilekçeyi kayda aldırsan cevap verilir mutlaka, öyle gazetenin yorum köşesinden çakma rumuzla saçma sorular sorarsan seni adam yerine koyan olmaz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510