Öğrencilere kıyafet yardımı

Çerkezköy Belediyesi tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi toplam 568 öğrenciye okul kıyafeti yardımı yapıldı. Belediye Başkanı Vahap Akay, eğitim-öğretime yönelik katkılarının bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Öğrencilere kıyafet yardımı
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi eğitim-öğretime yönelik katkılarını sürdürüyor.
568 ÖĞRENCİYE KIYAFET YARDIMI YAPILDI
Çerkezköy Belediyesi tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi toplam 568 öğrenciye okul kıyafeti yardımı yapıldı. Çerkezköy’de bulunan ilkokul ve ortaokul yönetimleri tarafından tespit edilen 568 öğrenciye okul kıyafetleri Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından teslim edildi. Çerkezköy Belediyesi olarak ilk ve ortaokullarda eğitim ve öğretim hayatına devam eder dar gelirli ve ihtiyaç sahibi 568 öğrenciye okul kıyafeti yardımında bulunulduğunu belirten Belediye Başkanı Akay, “Okul müdürlerimiz ve okul idarecileri tarafından tespit edilen 277 kız ve 291 erkek olmak üzere toplam 568 dar gelirli ve ihtiyaç sahibi öğrencimize okul kıyafeti yardımında bulunduk” açıklamasını yaptı.
HANGİ OKULLARDA DAĞITILDI?
Kızılpınar Atatürk İlkokulu’nda 20 kız, 40 erkek olmak üzere toplam 60 öğrenciye, Kızılpınar 125. Yıl Ortaokulu’nda 25 kız, 25 erkek olmak üzere toplam 50 öğrenciye, Kızılpınar İlköğretim Okulu’nda 50 kız, 50 erkek olmak üzere toplam 100 öğrenciye, Çerkezköy Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu’nda 20 kız, 20 erkek olmak üzere toplam 40 öğrenciye, Mevlana İlk ve Ortaokulu’nda 25 kız, 25 erkek öğrenci olmak üzere toplam 50 öğrenciye, İnci narin Yerlici İlkokulu’nda 40 kız, 40 erkek olmak üzere toplam 80 öğrenciye, Raif Dinçkök İlk ve Ortaokulu’nda bulunan 30 kız, 30 erkek olmak üzere toplam 60 öğrenciye, Özel İdare İlk ve Ortaokulu’nda bulunan 10 kız ve 10 erkek olmak üzere toplam 20 öğrenciye, Gabralı İlk ve Ortaokulu’nda bulunan 57 kız, 51 erkek öğrenci olmak üzere toplam 108 öğrenciye okul kıyafetlerinin ulaştırıldığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay “Okul yönetimleri tarafından tespit edilen dar gelirli ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize okul kıyafetlerini alarak teslim ettik. Okul idarecileri tarafından kıyafetler öğrencilerimize gün içinde teslim edilecek” dedi.
banner287
KATKILAR SÜRECEK
Çerkezköy Belediyesi olarak eğitim ve öğretime katkılarının devam edeceğini kaydeden Belediye Başkanı Akay şunları söyledi: “Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim ve öğretim hayatına devam edebilmeleri için Çerkezköy Belediyesi olarak üzerimize düşeni fazlası ile yapma gayreti ve çabası içerisindeyiz. Eğitim ve öğretim yılı başında okullarımıza sıra yardımında bulunduk, eğitim ve öğretim hayatına yeni başlayan tüm ilköğretim birinci sınıf öğrencilerimize çanta ve kırtasiye yardımında bulunduk. Ayrıca tüm okullarımızın okul bahçesi ve çevre temizliğini yaptık. Şimdi de okul idareleri tarafından tespit edilen dar gelirli ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize okul kıyafetlerini teslim ettik.”


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 13:19

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306