‘Orduluyuz, kardeşiz’

Çerkezköy Ordulular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin önceki gün gerçekleştirilen toplantısında konuşan Kurucu Başkanı Rahmi Uzun, Çerkezköy’de Ordululuk bilincini oluşturmak için yola çıktıklarını söyleyerek “52 Ordulular Kültür ve Dayanışma Derneği bizim kardeş derneğimizdir. Biz onlara rakip olarak değil, kardeş olarak kurulduk.’’ dedi.

‘Orduluyuz, kardeşiz’
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu tamamlayan Çerkezköy Ordulular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetimi, Efsane Çay Ocağı’nda bir araya geldi. Önceki gün saat 18.30’da gerçekleştirilen toplantıda Kurucu Başkan Rahmi Uzun’un yanı sıra dernek yönetim kurulu üyeleri ve derneğe yeni üye olmak üzere gelen birçok Ordulu katıldı.
LOKAL YERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantıda derneğe üye olmak isteyen Ordulular’a formlar dağıtılırken dernek lokalinin de neresi olacağına dair fikirler sunuldu. Lokal olarak biri Efsane Çay Ocağı, diğeri ise İşlek Yapı Market arkasında kalan iki farklı yer olduğu fikrini üyelerle paylaşa Uzun, “İşlek Yapı Market’in arkasında bir milyoncu mağazası vardı. Burayı lokal yapabiliriz. Üstelik yer sahibi ilk bir ay bizden de kira almayacak. Bu konuda kimin ne fikri varsa paylaşsın.’’ Dedi. Önerilen fikirler üzerine söz alan dernek üyelerinden biri Efsane Çay Ocağı’nın bir ticarethane olduğu lokal için uygun olmayacağını belirtmesi üzerine, bir üye de belirtilen yerin sahibini yakinen tanıdığını, ikinci kiranın da destek için alınmamasına dair yardımcı olacağını belirtti. Yapılan oylama ile birlikte üyeler 15 gün sonra gerçekleşecek olan toplantının belirlenen yerde yapma kararı aldılar.
“BORÇLA BAŞLARSAK BORÇLA GİDER’’
Lokal için derneğin kendine has bir yer kurulması fikirlerinin de iletilmesi üzerine dernek Yönetim Kurulu Üyesi Esat Çamyar, bu fikri olumlu bulmadığına dikkat çekerek, “Borçla başlarsak, borçla gideriz.’’ Dedi.


banner287

“ÇOCUKLARA DA HANIMLARA DA YÖNELİK ETKİNLİK OLACAK’’
Derneğin sadece erkeklere hizmet vermeyeceğini ifade eden Uzun, “Burada çocuklarımıza yönelik de etkinliklerimiz olacak. Modern teknoloji içerisinde büyüyen çocuklarımıza kendi çocukluğumuzda oynadığımız çelik-çomak oyunu, o dönemleri burada anlatacağız. Bu arada hanımlarımız da lokalden yararlanacak. Muhakkak onlara da yönelik çalışmalar yapacağız.’’ Diye konuştu.
KURALLAR BELİRLENDİ
Uzun, lokalde kağıt oyunlarına izin verilmeyeceğine vurgu yaparak, “Alkol de bulunmayacak olan lokalimiz kahvehane tarzında değil sohbetlerin var olduğu kıraathane kültüründe olacak. Üstelik derneğimiz 3 yıl içerisinde tüm Çerkezköylüler tarafından bilinecek. Bunun yanı sıra derneğimizde pikniklerden oluşan sadece yaz etkinlikleri yapılmayacak, kışın da çalışmalar yapacağız. Ayrıca, lokal olarak web üzerinde de yer almak üçün gerekli yazışmaları yaptık.’’ Bilgilerini verdi.
“RAKİP DEĞİL, ORDU’LUYUZ, KARDEŞİZ’
“52 Ordulular Kültür ve Dayanışma Derneği bizim kardeşimizdir.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Kurucu Başkan Uzun “ Biz onlara rakip olarak değil, kardeş olarak kurulduk. Her zaman kapımız onlara da açıktır, arzu eden de her zaman onların lokaline gidebilir. Biz her şeyden önce Orduluyuz, kardeşiz. Rakip olarak kurulduğumuza dair bir takım söylemler duyduk ve bu bizleri üzdü. Bizler ne güzel ki Ordulular olarak Çerkezköy’de 2 derneğe sahip olacağız. Önümüzdeki hafta içerisinde de çiçeğimizi alıp, kardeş derneğimize bir ziyaret yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Fikir alış-verişin ardından toplantı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306