Özel insanlar üniversite mezunu oldu

Özel insanlar Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen programda temsili diploma alarak mezuniyet heyecanı yaşadı.

Özel insanlar üniversite mezunu oldu
10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet töreni yapıldı. Temsili diploma alan ve kep atan engelli vatandaşların mutlulukları yüzlerinden okunurken protokol mensupları da mezunlarla birlikte birlik ve beraberlik mesajı verdi. Asıl engelin sevgisizlik olduğunu kaydeden protokol mensupları, sadece bu hafta değil, her zaman engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çabalanması gerektiğini ifade etti.

Özel insanlar Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen programda temsili diploma alarak mezuniyet heyecanı yaşadı.

GENİŞ KATILIM


Dün saat 14.00’da başlayan etkinliğe Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Can Burak Şişman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz, engelli öğrenciler, velileri ve Yüksekokul öğrencileri katıldı.

“ÇOK MUTLUYUZ”


Etkinliğin açılış konuşmasını Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Can Burak Şişman yaptı. Şişman yaptığı konuşmada bugün engelli öğrenciler için toplandıklarını ifade ederek tüm katılımcılara teşekkür etti. Şişman, “Bugün çok özel bir gün, çok eğlendik onlarla. Onların mutluluklarına bir nebze de olsa katkı sağladıysak ne mutlu bize. Özellikle sahnede gördüğümüz çalışmalarınızdan dolayı tüm yeni öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Yeni öğrencilerimiz bugün kep atacaklar ve bizler de onlara eşlik edeceğiz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ


banner287
Can Burak Şişman’ın ardından konuşan Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya da etkinliği düzenleyen NKÜ Çerkezköy Meslek Yüksekokulu yöneticilerine teşekkür etti. Yapılan etkinliğin her yıl geleneksek hale gelmesini de isteyen Çetinkaya, “İnşallah bizler de sizin mezuniyet töreninize geliriz. Çocuklarımızın yaptığı resimleri herkes görüyor. Özellikle dikkatinizi çekmek isterim ki yapılan resimlerde hiç koyu renk yok. Tüm resimlerde kalp var ve sevgilerini ifade etmişler. Bu da gösteriyor öğrencilerimizin hepsi özel insandır.” diye konuştu.

“EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR”


Programda son konuşmayı Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay yaptı. Eğitimin her engeli aşabileceğini ifade eden Kubilay “Engelli dostlarımızın bugün temsili diplomalarını alıp Üniversite mezunu olacaklar ve kep atacaklar. Bizler de onların bu mutlu günlerinde aralarında olmaktan dolayı ayrıca çok memnunuz. Sevgi, eğitim her engeli aşar ve en büyük engel sevgisizliktir.” dedi.

MEZUNİYET BELGELERİ VERİLDİ


Konuşmaların ardından Ferhat Arslan, Vildan Civaş, Ümit Pıtırlı, Yunus Gökdemir, Özgen Demirtaş, Metin Uygun, Halim Kıral, Hülya Güven, Ecem Şentürk, Meltem Mardin, Gülçin Çil, Cengiz Çil, Büşra Tecmen, Nursena Kuru, Uğur Gündüz, Arif Oduncu, Murat Söken, Ferhat Köseoğlu, Onur Öz, Şevket Semih Kıl, Ahmet Uslu, Ali Tansu, Ahmet Taştan, Ebru Çınar, Muhammet Uygur, Oğuz Kör, Rehber Al, Turhan Şahan ve Erkan Örs’e temsili mezuniyet belgeleri verildi.

KEP ATTILAR


Konuşmaların ardından protokol mensupları ve basın mensupları tarafından diplomaları takdim edilen özel öğrenciler daha sonra protokol mensupları ile birlikte fotoğraf çektirerek keplerini attılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 16:49

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510