Skatepark tamamlandı, Engelli Bakım Evi Mayıs’tan önce açılacak

Paten ve kaykay tutkunu gençler için Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan Skatepark tamamlanırken Engelli Bakım ve Konak Evi’nin Mayıs ayından önce hizmete açılacağı ifade edildi.

Skatepark tamamlandı, Engelli Bakım Evi Mayıs’tan önce açılacak
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri yapımı tamamlanan skatepark Engelli Bakım ve Konak Evi’nde incelemelerde bulundu.
SKATEPARK TAMAMLANDI
Yaklaşık 3 ay önce yapımına başlanan Skatepark’ta tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra gençlerin akşamları da spor yapabilmeleri için Skatepark’a 4 adet projektörler monte edildi.
PARK LEVHASI BİRKAÇ GÜN İÇİNDE TAKILACAK
Skatepark hakkında bilgi veren Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Park alanı parkurları tamamlandıktan sonra gençlerimizin güvenliği için parkın etrafı tel örgülerle çevrildi. Çalışmalar kapsamında bekçi kulübesi de tamamlanırken, birkaç gün içinde de tuvaletler faaliyete geçecek. Parkın kullanılmasında gençlerimizin dikkat edecekleri hususlar, kullanım kuralları olarak hem bekçi kulübesine hem de parkın girişine levha olarak asıldı. Önümüzdeki günlerde de parkın girişine hazırlattığımız tabelayı astıracağız” bilgisini verdiler.
‘’ÜCRETSİZ TEMİN EDİLECEK’’
Olası bir kazayı engelleme adına uyarı levhalarının tel örgülere de takılacağını kaydeden yetkililer, “Gençlerimizin spor yapmak isterken sakatlanmalarını ve yaralanmalarını istemiyoruz. Bu açıdan tüm gençlerimizin dikkatli bir şekilde sporlarını icra etmelerini istiyoruz. Parka gelip de malzemesi bulunmayan gençlerimiz için bekçi kulübesinde bulunacak olan kask, dizlik ve patenler gençlerimizin kullanımına ücretsiz olarak sunulacak. Malzemeleri kullanan gençlerimiz çıkışta bekçiden aldıkları malzemeleri yeniden kendisine teslim edeceklerdir” ifadelerini kullandılar.
‘’MAYIS AYINDAN ÖNCE HİZMETE AÇILACAK’’
Skatepark’ın gezerek incelemelerde bulunan yetkililer daha sonra yapımı devam eden Engelliler Konak ve Bakım Evi’ne ziyarette bulunarak çalışmalarını yerinde incelediler. Burada da bir dizi incelemelerde bulunan yetkililer şunları söylediler: ‘’Mayıs ayında yapımı tamamlanması planlanan Engelliler Konak ve Bakım Evi binası hakkında bilgi vererek, “Engelli binasında artık sona gelindi. Çalışmalar aralıksız devam ediyor ve teslim tarihi olan Mayıs ayından önce binamızı engellilerin hizmetine açmış olacağız. Binanın dış cephesi tamamlandı, montalama işlemleri yapılıyor. Kalebodur ve fayanslar monte edildi, havuz da birkaç gün içinde tamamlanmış olacak”
banner287BİNA TAMAMLANDIKTAN SONRA DİNLENME PARKI YAPILACAK
Binada boya seçimini engelli vatandaşların tercihine bıraktıkları bilgisini veren yetkililer, “Boyaların tamamı engelli kardeşlerimizin tercihine göre yapılıyor. Bizler de renk seçimlerine göre boya işlemlerini yaptırıyoruz. Odalardaki ince işçilikler bittikten sonrada merdivenlerin kaplamaları yapılarak, engelli vatandaşların rahat çıkabilmeleri için turnikeleri takacağız. Önümüzdeki günlerde de asansör sistemi faaliyete geçirilecek. Binamız bittikten sonra da bina girişine dinlenme parkı yapacağız” açıklamasında bulunuldu.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306