Soruşturma başlatıldı

Çerkezköy’den geçen Çorlu Deresi’nin fabrika atıkları nedeniyle kırmızı tonlarında akmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ve diğer ilgililer derenin geçtiği yerde inceleme yaptı ve sudan numune alındı.

Soruşturma başlatıldı

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin  “Çevre katliamı” haberi tüm Türkiye’de büyük yankı uyandırdı. Haberin ardından Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Volkan Torun ile diğer ilgililer derenin kırmızı renkte aktığı Veliköy kısmında inceleme yaptı ve sudan numune aldı.
Yapılan incelemede, derenin rengi akan kesimlerinde normale döndüğü, kenarlarında ise kırmızı ve pembe tortuların kaldığı gözlendi.
Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, yaptığı açıklamada, Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne durumu bildirmesi sonrası jandarma ekipleriyle olay yerine geldiklerini söyledi. Dereden numune alındığını ifade eden Abban, "Daha sonra tahkikata başlayacağız ve atığın nereden bırakıldığını da bu kapsamda belirleyeceğiz" dedi.

banner287
ÇEVRE KİRLİLİĞİ GÖZLER ÖNÜNDE

Çorlu deresinin karıştığı Ergene nehri de kirliği nedeniyle gündeme geliyor. Yıldız Dağları'ndan tertemiz doğan Ergene, kollarına kimyasal sanayi atıklarının karışması nedeniyle kirlilik kurbanı olmasıyla dikkati çekiyor. Sanayi bölgelerinden geçen kollarıyla gelen kirlilik nedeniyle bazı alanlarda simsiyah akan Ergene, Meriç nehri ile birleşip Saroz körfezinden Ege Denizi'ne dökülüyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 01:06

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306