Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Çerkezköy’de üreticilere domates ve biber fidesi dağıtımı yaptı.

Çerkezköy Ziraat Odası önünde gerçekleşen fide tesliminde, toplamda 26  üreticiye 19 bin adet fide dağıtıldı.

430 ÜRETİCİMİZE 304 BİN 500 ADET FİDE DAĞITMIŞ OLACAĞIZ

Uluslararası Astronomi ve Astrofizik Yarışması'nda 3 finalist bizden Uluslararası Astronomi ve Astrofizik Yarışması'nda 3 finalist bizden

Proje hakkında konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Daire Başkanı Fatih Bakanoğluları, “Özellikle Trakya bölgesinde konvansiyonel tarımı azaltıp, sebze ve meyve olarak genişletilmesi için üreticilere yönelik böyle bir proje başlattık. Bu yıl Candan Yüceer başkanımız ile beraber bu projeye devam ettik. Hatta kendisi bunun artırılması yönünde fikir belirtti. Önceki yıllar domates fidesi ile başlamıştık, bu yıl buna biber de ekledik. Bu projeyi il genelinde 8 Ziraat Odamız ile beraber 10 ilçede gerçekleştiriyoruz. 430 üreticimize 304 bin 500 adet fide dağıtmış olacağız. Amacımız üreticiye alternatif tarım ürünü sunmak ve girdi maliyetlerini azaltmak. Bu fidelerin yüzde 70’ni belediyemiz, yüzde 30’nu da üreticilerimiz karşılıyor.” ifadelerini kullandı.

Üreticiye Fide Dağıtıldı2

Üreticiye Fide Dağıtıldı3

Üreticiye Fide Dağıtıldı1

Muhabir: Burak Dalkıran