Çerkezköy Kaymakamlığı, 2024 yılı eğitim yatırımları programı kapsamında yapımı planlanan toplam 200 derslikli 10 okuldan,  76 derslikli 4 okulda inşaat çalışmaları sürdüğünü açıkladı.

Kuşbahçe kül olabilirdi… Kuşbahçe kül olabilirdi…

Ambardere yapılan 32 derslikli Halit Narin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kaba inşaatı biterken, Veliköy’de yapılan 8 derslikli Veliköy Anaokulu ve Kızılpınar’da yapılan 12 derslikli Mehmet Akif Ersoy Anaokulu zemin katı inşaatı tamamlandı. İstasyon Mahallesinde yapılacak 24 derslikli Çerkezköy Ortaokulu’nun hafriyat çalışmaları tamamlanırken, temeli için beton döküldü.

Kızılpınar’da yapılacak 24 derslikli Kızılpınar Atatürk İlkokulu ve Eski Halit Narin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi arkasında yapılacak 24 derslikli Çerkezköy İlkokulu, İstasyon Mahallesinde yapılacak olan 24 derslikli Cumhuriyet Mahallesi İlkokulu ve Kızılpınar mera alnında yapılacak olan 24 derslikli Kızılpınar İlkokulunun ise ihaleleri yapıldı.

Yine Kızılpınar mera alanında hayırsever Ali, Levent ve Serdar Şişman kardeşler tarafından yaptırılacak olan 24 derslikli Kenan Şişman Meslek Lisesinin projesi onaylanıp, ruhsat çalışmalarına başlandı. Cumhuriyet Mahallesinde hayırsever Tahsin Aras tarafından yapılacak olan 4 derslikli Tahsin Aras Anaokulun ruhsat işlemleri sürüyor. 

Eğitim Yuvalarında Inşaat Çalışmaları

Muhabir: Barış Karapaça