Başhekimin doktorun kolunu kırdı iddiası

Çorlu Özel Reyap Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Kemal Yıldız, hastane başhekiminin saldırısına uğradığını ve yaşadığı arbede sırasında kolunun kırıldığını öne sürdü.

Başhekimin doktorun kolunu kırdı iddiası

Çerkezköy Bakış - Hastane yönetimi ise, olayın taraflarından Başhekim Hıdır Yüksel’in olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu ve basın açıklaması yapamayacağını kaydederek, yönetim kurulu adına açıklama yaptı. Açıklamada, olayın ticari kaygılarla büyütüldüğünü öne sürülerek, konunun yargıya intikal ettirildiği ve hukuki süreç başlatıldığı kaydedildi.

"BAŞHEKİM SAATİNİ, GÖZLÜĞÜNÜ ÇIKARTIP BANA SALDIRDI"

Alçılı koluyla evinde istirahat eden Dr. Kemal Yıldız, "Ben yaklaşık olarak 5 yıldır Çorlu'da görev yapıyorum. Özel Reyap Hastanesi Tüp Bebek Merkezi sorumlu hekimiyim, aynı zamanda kadın doğum uzmanı olarak çalışıyorum. Bu 5 yıllık süremin dolması itibariyle biz yönetimle sözleşme yenilememe kararı aldık. Belli konularda anlaşamadık. Bunun üzerine ortak bir karar aldık. Son bir ayımı çalışıp ayrılacaktım. Fakat geçtiğimiz pazartesi günü ayın 13’ünde Tıp Bayramından bir gün önce tatsız bir olay yaşandı. Başhekimlik odasına çağırdılar, gittim. Gittiğimde hasta yakınları da oradaydı. Hasta yakınları ile başhekim, tartışma halindeydi, ister istemez kendimi bir tartışma ortamının ortasında buldum. Daha sonra başhekim, hastalara ve hasta yakınlarına bağırarak odadan çıkarttı. Ardından saatini önlüğünü gözlüğünü çıkararak üzerime saldırdı. Orada hastalarımın eşi hastamın kayınvalidesi odadan beni çıkartıp beni oradan kurtardılar. Ardından devlet hastanesine geçtim, darp raporu aldım. Bu son dönemde devlet hastanesi ve karakol arasında çok yıprandım. Mesleki olarak hayatımın en sıkıntılı günlerini yaşıyorum diyebilirim" dedi.

banner287
HASTANE YÖNETİMİNDEN AÇIKLAMA

Hastane yönetimi de olaya ilişkin basın toplantısı düzenledi. Toplantıda hastane yönetimi adına açıklama yapan Başhekim Yardımcısı Dr. İbrahim Oktay, başhekim tarafından darp edildiğini öne süren Dr. Kemal Yıldız’ın Çorlu Devlet Hastanesinden aldığı ilk raporun sağlam darp olmadığı yönünde olduğunu ve bu raporun ellerinde olduğunu kaydederek, olayın ticari kaygılarla yapılmış bir karalama kampanyası olduğunu öne sürdü.

"BAŞHEKİMİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU"

Konunun muhatabı olan Başhekim Op. Dr. Hıdır Yüksel’in basın açıklaması yapıp yapmayacağının sorulması üzerine Oktay, "Başhekimin yaşananlardan dolayı psikolojisi bozuk, basın açıklaması yapacak durumda değil. Konuyu yargıya intikal ettirdik ve hukuki süreç başladı" dedi. İHA

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306