Çorlu'da genç istihdamı arttırılacak

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ve Trakya Kalkınma Ajansı Arasında Genç İstihdamının arttırılmasına yönelik imza protokolü gerçekleşti.

Çorlu'da genç istihdamı arttırılacak

Çerkezköy BAKIŞ - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2022-2023 yılları için belirlenen "Genç İstihdamı" teması kapsamındaki faaliyetler doğrultusunda Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliği içerisinde ortak çalışma yürütmeye karar verdiler.

Bu çalışmanın usul ve esasları; Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından 1 Temmuz 2022 tarihinde düzenlenen protokol ile imza altına alındı. İlçede yaşayan gençleri iş hayatına kazandırmak adına projelendirilen ve imza altına alınan “Vinç Operatörlüğü Kursu” ile gençlerin mesleki beceri elde etmelerine, nitelikli ve istihdama  katkı sağlamalarına destek olundu.

Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Nitelikli, istihdam  ve ara eleman ihtiyacının karşılanabilmesi için imza altına aldığımız protokol ile eğitimi alan gençlerin mesleki becerilerini kazanmalarına katkıda bulunmuş olduk. Düzenlenen mesleki eğitim kurslarında vatandaşlarımızın ve  özellikle işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki iş gücü, işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak eğitim programları ile yetiştirilecektir.” dedi.

Sektörel ihtiyaçların eğitim müfredatının belirlenmesinde daha aktif rol alması gerektiğini belirten İzzet Volkan; doğru ve nitelikli istihdamın hem sektörlere hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi.

İlgili kurs 01.07.2022-18.07.2022 tarihleri arasında Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Batı Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilecek.