Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları Genel Müdürü Demet Kurucu, Çerkezköy Çözüm Akademi öğretmen ve öğrencileri ile veliler katıldı.

“ATATÜRK VE CUMHURİYET BİRBİRİNDEN AYRI DÜŞÜNÜLEMEYEN İKİ YÜCE DEĞERDİR”

rrr-2

Programda söz alan Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları Genel Müdürü Demet Kurucu, “Cumhuriyet bizler için; her şeyini kaybetmiş olan bir milletin, bağımsızlığını yeniden kazanmak adına verdiği, kurtuluş mücadelesinin zaferidir. Bu nedenle bu mücadeleyi başlatan, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet, birbirinden ayrı düşünülemeyen iki yüce değerdir. Biliyoruz ki bizler bugün, hiçbir dünya gücünün sömürgesi altında değilsek, medeni ve çağdaş bir devletsek, bunları borçlu olduğumuz kişi Atatürk ve onun bize armağan ettiği Cumhuriyettir. Mustafa Kemal Atatürk, sadece savaş meydanlarındaki dehası ile değil, devlet adamlığı karakteriyle de tarihimize iz bırakmış büyük bir liderdir. Ekonomiden sanayiye, tarımdan eğitime varana dek attığı her adım, çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti adına olmuştur. Atatürk'ün milletine duyduğu büyük sevginin ve aynı zamanda güvenin de bir timsali olan Cumhuriyet, onun ulusuna sunduğu hizmetlerin belki de en büyüğüdür. Cumhuriyet, ilk günden beri, bizlerin ellerinde, bağımsızlık aşkıyla büyütülmektedir. Cumhuriyet, bugün ve yarın daima korunarak yaşatılması gereken, asil bir yönetim şeklidir. Ve hiçbirimiz bu uğurda verilen emekleri, dökülen gözyaşlarını, akıtılan kanları asla unutmadık, unutmayacağız. İşte bu yüzden sıradan kavramlardan öte, bir sevdanın adıdır Cumhuriyet. Bu duygu ve düşüncelerin ışığında herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.’’ ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları Kampüs Genel Müdürü Demet Kurucu’nun konuşmasının ardından Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları öğretmen ve öğrencileri gösterilerini sergilemek için sahne aldı.

BİRBİRİNDEN GÜZEL GÖSTERİLER YAPILDI

9-6

İlk olarak Coğrafya Öğretmeni Özlem Karakulak ve öğrencileri tarafından ‘’Sakarya’’ oratoryosu gerçekleşti. Ardından Sosyal Bilimler Öğretmeni Merve Yüksel ve öğrencileri ‘’Atatürk Çocukları’’ gösterisi, Çerkezköy Çözüm Akademi Ortaokul öğrencilerinin canlandırdığı ‘’Mustafa Kemal’in Kağnısı’’ gösterisi, Tarih Öğretmeni Emre Saraç öğrencileri ile ‘’Cumhuriyet Özgürlüktür’’ oratoryosu, Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları öğrencisi Adil Can Berber tarafından Behçet Kemal Çağlar’ın ‘’ Cumhuriyet’’ şiirinin okunması ve son olarak Çerkezköy Çözüm Akademi Ortaokul öğrencilerinden ‘’Atatürk’ün Yaptığı Yenilikler’’ ve ‘’Atatürk’ün Katıldığı Son Balonun Canlandırması’’ gösterileri yapıldı. Gösteriler izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

6-12

BANDO EKİBİ İLE TÜM SALON COŞTU

10-5

Özel Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları öğretmen ve öğrencileri tarafından gösteriler son bulduktan sonra sahneyi bando ekibi aldı. Bando ekibinin seslendirdiği birbirinden güzel bestelerle izleyenleri coşturdu.

Bando ekibinin gösterisinin ardından program son buldu.

rr-5

8-8

7-10

4-22

3-29

11-3

1-39

Çerkezköy’de 200 bin makaron ele geçirdi Çerkezköy’de 200 bin makaron ele geçirdi

Kaynak: Hilal SAVTEKİN