Emre Köprülü, aday adaylığını açıkladı Emre Köprülü, aday adaylığını açıkladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

Programda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet temalı fotoğraflar sergilenirken, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından verilen Kahramanlık Türküleri Konserinde milli duygular doruğa ulaştı. Vatandaşların ellerindeki bayrakları sallayarak şarkılara eşlik ettiği konser sonunda Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası sanatçıları ayakta alkışlandı.

“TÜRKİYE CUMHURİYET’İMİZİN 100. YILINI GURUR İÇERİSİNDE KUTLUYORUZ”

Programda konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ata’mızın en büyük eseri ve mirası olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Özgür, bağımsız ve demokratik cumhuriyetimiz, ulusal egemenliğimizin temelidir. Cumhuriyet, ulusumuza eşitliği, adaleti, çağdaşlaşmayı, barışı, aydınlanmayı, hukuk güvencesini, eğitim hakkını, zenginlik ve refahı getirmiştir. Bizler özgür, mutlu, güvenli ve onurlu bir şekilde yaşayabiliyorsak; bunu Cumhuriyet’e borçluyuz. Ata’mızın büyük emanetini gelecek nesillere en iyi şekilde devretmek tarihi görev ve sorumluluğumuzdur. Bu bilinç içerisinde Türkiye Cumhuriyet’imizin 100. yılını gurur içerisinde kutluyoruz. “Cumhuriyet ve Atatürk Fotoğraf Sergisi” ve “Kahramanlık Türküleri Konseri” ile cumhuriyet coşkusunu yaşamaya başladık. Tüm Tekirdağ halkını 29 Ekim 2023 Pazar günü Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak olmak üzere tören, etkinlik ve konserimize davet ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yaşasın 29 Ekim, yaşasın Cumhuriyetimiz, yaşasın büyük Atatürk. Daha nice 100 yıllara.” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, programda emeği geçen herkese teşekkür ederek tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

cumhuriyet1

Kaynak: Tuba SÜVEREKLİ