31 mart yerel seçimlerinde özellikle Ankara ve İstanbul büyük bir önem arz ediyor. Partiler bu kritik şehirlerde yarışacak adaylarını açıkladı. Herhangi bir ittifakta yer almayacağını ve kendi adaylarını çıkaracağını açıklayan DEM Partinin adayı merak konusuydu. Peki DEM Parti İstanbul adayı kim? DEM Parti İstanbul adayı açıklandı mı? 

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için geri sayım başladı. Partiler adaylarını açıkladı. Türkiye'nin başkenti olan Ankara ve nüfus bakımından en büyük şehir olan İstanbul büyük önem arz ediyor.

29 Şubat 2024 Perşembe günlük burç yorumları 29 Şubat 2024 Perşembe günlük burç yorumları

AK Parti bir önceki yerel seçimlerde bu iki ili kaybetmiş ve CHP adayları kazanmıştı. Bu sebeple Ankara ve İstanbul'un 31 Mart seçimleri kritik önem taşıyor. Her iki parti de bu kritik iki şehirde yarışacak adayları açıkladı.

Ankara'da CHP adına mevcut belediye başkanı Mansur Yavaş yine aday olacak. İstanbul için de aynı şekilde mevcut başkan Ekrem İmamoğlu aday olacak.

AK Parti adına ise İstanbul'da eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum İstanbul adayı olurken, Ankara'da ise mevcut Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok aday olacak.

Türkiye'nin en kritik ilinde DEM Partinin adayı da merak konusu olmuştu. Herhangi bir ittifaka dahil olmadan kendi adaylarıyla seçime gireceğini açıklamasının ardından büyük önem kazanan İstanbul adayları belli oldu.

DEM Parti İstanbul Adayı Kim?

DEM Parti adına 31 Mart seçimlerinde Meral Danış Beştaş ve Murat Çevik eş başkan adayı olarak seçime girecek.

Özellikle AK Parti ve CHP, Ankara ve İstanbul'da yarışacakları adayları belirlerken titiz bir çalışma yürüttü. Geçmiş seçimlerde yaşanan sonuçların etkisiyle her iki parti de bu illerde güçlü adaylarla sahaya çıkmaya kararlı.

Ankara'da CHP'nin mevcut belediye başkanı Mansur Yavaş, yeniden aday gösterildi. İstanbul'da ise mevcut başkan Ekrem İmamoğlu, CHP'nin adayı olarak seçmenlerin karşısına çıkacak.

AK Parti cephesinde ise İstanbul için eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un adaylığı açıklandı. Ankara'da ise mevcut Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti'nin adayı olarak belirlendi.

Editör: Haber Merkezi