Fenomen Dilan Polat ve eşi Engin Polat, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklandı. Özellikle lüks yaşantısı ve "Günde 750 bin TL harcıyorum" ifadeleriyle gündemden düşmeyen Dilan Polat, MASAK incelemesine takıldı. Cezaevinde kendini yaralayan ve psikolojik tedavi gören Polat hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. Televizyon sunucusu Bircan Bali, Dilan Polat’ın iki aydır cezaevinde olmadığını ve çocuklarıyla görüştüğünü iddia etti. Bu iddialar üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaparak, Dilan Polat'ın hala cezaevinde olduğunu ve Bircan Bali hakkında "Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçundan soruşturma başlatıldığını duyurdu.

58. Uluslararası Kiraz Festivali sona erdi 58. Uluslararası Kiraz Festivali sona erdi

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Açıklama Geldi

Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın tutuklanmasının ardından, cezaevinde kendini yaralayan ve tedavi gören Dilan Polat hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Bircan Bali’nin "Dilan Polat 2 aydır cezaevinde değil" iddiaları üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Başsavcılık, Dilan Polat’ın cezaevinde olduğunu belirterek, Bircan Bali hakkında "Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçundan soruşturma başlattı. Lüks yaşam tarzı ve pahalı otomobilleriyle sık sık gündeme gelen Dilan Polat’ın "Günde 750 bin TL harcıyorum" ifadeleri, kamuoyunun dikkatini çekmişti. Bu açıklamalar, MASAK incelemesine takılmalarına ve kara para aklama ile vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanmalarına yol açtı.

Cezaevinde psikolojik tedavi gören ve kendini yaralayan Dilan Polat'ın yeniden cezaevine götürülmesiyle ilgili iddialar üzerine, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yapma gereği duydu. Başsavcılık, Polat'ın cezaevinde olduğunu ve Bircan Bali'nin iddialarının asılsız olduğunu belirtti. Ayrıca, Bali hakkında halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçundan soruşturma başlatıldı. Televizyon sunucusu Bircan Bali’nin ortaya attığı bu iddialar, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı ve Dilan Polat’ın cezaevindeki durumu yeniden gündeme geldi.

Kaynak: HABER MERKEZİ