Sosyal medya paylaşımlarıyla tanınan ve güzellik merkezi işleten Dilan Polat, hakkında açılan örgüt kurma, kara para aklama ve silahlı saldırıya azmettirme suçlamaları nedeniyle 7 aydır tutuklu bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde görülen mahkemenin tutukluluğuna devam kararı vermesinin ardından büyük bir sinir krizi geçiren Dilan Polat'ın cezaevinde intihara teşebbüs ettiği ortaya çıktı.  Dilan Polat intihar mı etti, öldü mü? Sağlık durumu nasıl?

Dilan Polat'tan İntihar girişimi

Silivri Marmara Cezaevi'nde tutuklu bulunan Dilan Polat, koğuşunda "Ölmek istiyorum" diye bağırarak kendini kesmeye çalıştı. Cezaevi görevlilerinin müdahalesiyle hastaneye kaldırılan Polat'ın kollarında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesikler olduğu tespit edildi. Hastanede yapılan muayenenin ardından psikolojik tedavi altına alınan Dilan Polat, daha sonra tekrar cezaevine gönderildi.

Uluslararası öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı Uluslararası öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı

Geçtiğimiz günlerde İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada hakim, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Mahkeme kararının ardından büyük bir sarsıntı geçiren Dilan Polat'ın cezaevinde intihara teşebbüs ettiği öğrenildi.

Dilan Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya, müvekkilinin büyük bir sinir krizi geçirdiğini ve kendine zarar verdiğini doğruladı. Ancak, Polat'ın bu zararı ne ile verdiğine dair bilgi sahibi olmadığını belirtti.

Dilan Polat Kimdir?

Dilan Polat, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş bir takipçi kitlesine ulaşan bir fenomen isim. Güzellik merkezi işletmeciliği de yapan Polat, eşi Engin Polat ile birlikte örgüt kurma, kara para aklama ve silahlı saldırıya azmettirme suçlamalarıyla yargılanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ