Dolar düşüyor, fiyatlar düşmüyor!

Çerkezköy ve Kapaklı'da döviz kurunda yaşanan düşüş, marketlerdeki ürünlere indirim olarak yansıtılmadı. Raflar alev alev yanarken, vatandaşlar yetkililerin denetimlerini artırmasını istiyor.

Dolar düşüyor, fiyatlar düşmüyor!

Çerkezköy Bakış - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı finansal alternatifler ve ekonomik tedbirlere ilişkin değerlendirmeleri sonrasında döviz fiyatları düşüşe geçti. Düşüş ile birlikte vatandaşların cebini yakan gıda ürünleri başta olmak üzere birçok sektörde fiyat indirimi beklendi. Ancak bu indirim gerçekleşmiş gibi gözükmüyor.
Çerkezköy Bakış Gazetesi muhabirleri, ilçedeki birçok market ve çeşitli sektörlerde fiyat araştırması yaptı. Dolar ve Euro’nun zirvede olduğu günler ile çarşamba gününün raflardaki fiyatları karşılaştırıldı ve dövize gelen indirimin raflara yansımadığı görüldü.
Vatandaşlar, “Dolar artınca hemen raflardaki ürünlere anında zam geliyor ve etiketler değişiyor. İndirim gelince ise etiketlerde bir düşüş olmuyor. Yetkilerin bu konuda acil denetim yapması lazım.” dediler.