Müjgan Serkan Karagöz Anaokulunda dondurma şenliği Müjgan Serkan Karagöz Anaokulunda dondurma şenliği

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. Yıl Dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Mesajına, “ Onlar Geri Dönmeyi Hiç Düşünmediler” diye başlayan Dönmez şu ifadeleri kullandı: “Çanakkale Geçilmez” sözü ile hafızalara kazınan Çanakkale Savaşları, Yüce Türk Milleti’nin tarih sahnesindeki en büyük hesaplaşması ve eşsiz destanıdır. Bir milletin sömürgeci politikayı alt ettiği bu büyük zafer, Anadolu coğrafyasını sonsuza dek Türk vatanı kılmıştır.

18 Mart 1915 Çanakkale’sinde, Anadolu’nun her köşesinden gelen, yürekleri bağımsızlık ateşi, yüce vatan sevgisi ile dopdolu bir çoğu çocuk yaşta vatan evlatları, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün komutasında, süngüsüyle, kanını, canını ortaya koyarak tüm imkansızlıklara rağmen eşi benzeri olmayan bir destan yazmışlardır.

Çanakkale Savaşları, Balkan Savaşlarından sonra Anadolu'ya sıkışmış bir Ulusun yeniden dirilişinde çok önemli bir zaferdir. Çanakkale savaşları fedakârlığı, vatan sevgisini, şehit olmayı göze alan bir ulusun, yenilmeyeceğini ortaya koymuştur. 
Onların yüksek özverilerinden bugün için de alınacak dersler vardır. Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel yurdumuzu ve Cumhuriyetimizi, ulusal değerlerimizi, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak, bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak biz yurtseverlerin temel sorumluluğudur.

Bugün Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde başta; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu uğurda canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Muhabir: Tuba TURHAN