DSP'li adaylara tehdit iddiası

DSP Çerkezköy Belediye Başkan adayı Metin Dönmez ve meclis üyesi adayı Dilek Taşhan, sahte bir sosyal medya hesabından hesaptan tehdit edildiklerini belirterek savcılığa giderek suç duyurusunda bulundular.

DSP'li adaylara tehdit iddiası

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Savcısına şikayette bulunan DSP Çerkezköy Belediye Başkan adayı Metin Dönmez, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Dönmez, “Hiçbir partinin adayı diğer partinin adayına karşı nezaket ölçülerinin dışına çıkmamıştır bugüne kadar. Ancak böyle çok üzücü, nahoş olaylar oluyor. Bazı haddini bilmezler, Türkiye vatanının bölünmesini isteyen bazı hadsizler, bana ve meclis üyesi arkadaşlarıma sosyal medyadan çeşitli hakaretler yapıyordu. Bunların 3-4 tanesini emniyet güçlerine bildirdik. Ancak dün akşam oluşan olay meclis üyesi adayı Dilek hanımı tehditle kalmadı. Cumhuriyet Savcısını, kolluk kuvvetleri ve Cumhurbaşkanımıza dahi hakaret edecek boyutlara geldi. Şahsımıza yapılanları içimize atacaktık ama işi savcımıza, kolluk kuvvetlerine ve Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar uzayınca işin peşine düştük. Bu hadsiz bir ana önce bulunmalıdır. Hesap vermelidir.” dedi.
DSP Çerkezköy Belediye meclis üyesi adayı Dilek Taşhan, “Cumhurbaşkanımıza, savcımıza, kolluk kuvvetlerimize yapılan hakaretlere sessiz kalamayız. Bu hesabın dün gece açıldığı çok belli. Sayın savcımız da ilgilenecek ve bu bulunacak. Çocuklarımla beni tehdit ediyor. Türkiye’de adalet olmadığını belirtiyor. Gereği yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 1
İsmail.. 20 Mart 2019 22:40

CHP ye rakip güzel..