Duru ailesi, iftarda şehit ailesinin misafiri oldu

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, eşi Elif Duru ve çocukları ile birlikte Şehit Erdem Uçar'ın ailesinin evine misafir oldu ve birlikte iftar yaptılar.

Duru ailesi, iftarda şehit ailesinin misafiri oldu

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, 2016 yılında İstanbul Adile Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu'nun atış poligonunda eğitim sırasında silahın kazayla ateş alması sonucu şehit olan Komiser Yardımcısı Erdem Uçar’ın ilçede yaşayan ailesini ziyaret ederek iftar sofrasına misafir oldu.


EŞİ VE ÇOCUKLARI DA EŞLİK ETTİ

Kaymakam Duru’ya ziyaretinde eşi Elif Duru ve çocukları da eşlik etti. Okunan ezanın ardından oruçlar açıldı dualar edildi. “Bugünkü iftarımızı da kutsal emanetlerimizle açtık” diyen Duru, “Komiser Yardımcısı Şehidimiz Erdem Uçar’ın bizlere kutsal emanetleri iki yavrusu, annesi Suna Uçar, Babası Muhlis Uçar, Eşim Elif Duru ve çocuklarım ile beraber bugünkü iftarımızı mütevazi bir gönül sofrasında açtık. Mevla’m yaptığımız ve yapacağımız ibadetleri ve duaları kabul eylesin inşallah. 23 yıllık mesleki hayatımızın bugüne kadarki sürecinde devletimizin ve milletimizin istiklali ve istikbali için toprağa düşmüş şehitlerimizin kutsal emanetleri şehit yakınlarımızı her fırsatta sık sık ziyaret ederek mübarek ellerini öperiz. Bu güzel ve anlamlı geleneğimizi Çerkezköy’ümüzde de devam ettirerek bütün şehit yakınlarımızı sırasıyla ziyaret ediyorum. Ziyaretlerimizde şehitlerimizin anneleri ve babaları ile sıcak, samimi ve içten sohbetle birlikte onların acılarını elimizden ve dilimizden geldiği kadarıyla hafifletmeye çalışıyoruz. Ayrıca yürekten ve gönülden gelen sevgi ile şehitlerimizin annelerine, babalarına bizleri manevi evlatları, geride bıraktıkları eşleri ve yavrularına da yine bizleri kardeşleri ve abileri olarak görmelerini ifade ediyoruz. Hak Teala her daim bizleri şehitlerimize layık olan vatan evlatlarından eylesin inşallah” dedi.