E-Okul öğretmen, öğrenci ve veli giriş ekranı, karnelerin verilmesine kısa süre kala en sık ziyaret edilen internet sitelerinden biri oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre karneler 14 Haziran Cuma günü dağıtılacak. 20 milyondan fazla öğrenciyi karne heyecanı sararken, e-karne, şube yazılı ortalamaları, not, nakil, devamsızlık, merkezi sınav, takdir ve teşekkür belgeleri gibi bilgilere kolayca erişim imkanı sunan MEB e-Okul VBS'de yoğunluktan dolayı aksamalar yaşanmaya başladı. Peki, e-Okul kapandı mı, ne zaman kapanacak? İşte, MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı ve detaylı bilgiler.

Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği üyeleri bayramlaştı Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği üyeleri bayramlaştı

MEB e-Okul kapanacak mı, e-Okul ne zaman kapanacak soruları, karnelerin verilmesine az bir süre kala öğrenciler ve veliler tarafından sıkça sorulmaya başlandı. İkinci dönemi Şubat ayında başlayan 2023-2024 eğitim öğretim yılı, 14 Haziran Cuma günü tamamlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmet veren e-Okul sistemine, meb.gov.tr üzerinden bakım ve onarım zamanları haricinde kesintisiz olarak erişim sağlanıyor. Karne öncesi yoğunluktan dolayı zaman zaman e-Okul sisteminde sorunlar yaşanabiliyor. Yaşanan teknik aksaklıklar nedeniyle veliler ve öğrenciler "E-Okul ne zaman kapanıyor?" ve "E-Okul kapandı mı?" sorularına yanıt aramaya başladı. İşte, MEB e-Okul VBS giriş ekranı ve detaylar.

E-Okul Kapanacak mı?

Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle e-Okul girişlerinde aksaklıklar yaşanabilmekte ve bu durum, öğrenciler tarafından E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumlanmaktadır. Ancak, E-Okul karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek. Öğrenciler, karneler için not girişinin tamamlanması amacıyla kullanılan E-Okul ekranının kapanmasını beklememektedir. Karne gününe kadar e-Okul ekranı açık kalacak, ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihinden birkaç gün önce kapatılması bekleniyor.

Öğrenciler ve veliler, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne T.C. kimlik numarası ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlayabilirler. Sisteme başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayarak öğrencinin not bilgilerine ulaşabilirler. Ayrıca, e-Okul üzerinden sınav tarihleri, haftalık ders programı, devamsızlık bilgileri gibi bilgilere de erişim mümkündür.

Kaynak: HABER MERKEZİ